Ay ve uzay hakkında kısa bir peri masalı

Ay ve uzay hakkında kısa bir kurgusal hikaye, masallar özellikle yatmadan önce çocuklar için çok yararlıdır, çünkü hikayeler çocukların zihinsel ve entelektüel kapasitelerini geliştirmeye yardımcı olur, gece derin bir uykuya sahip olmanın yanı sıra onlarda düşünme ve tefekkür ruhunu geliştirir ve hikayeler çocukları konulara daha anlaşılır kılar ve Bu makale, ay ve uzay hakkında kısa bir kurgusal hikaye hakkındadır.

Ay ve uzay hakkında kısa bir peri masalı

  • Noha adında güzel bir kız vardı.Bir gün Noha, geceleri temiz havanın ve sakin atmosferin tadını çıkarmak için annesiyle birlikte yaşadığı evin çatısına çıktı.Noha gökyüzüne baktı ve onu güzel ay sayesinde aydınlatılmış buldu.
  • Noha annesine ayın yıldızlardan daha küçük olup olmadığını sordu ve anne ona ayın etrafındaki tüm yıldızlardan gerçekten daha küçük olduğunu ve onu gökyüzünde gördüğümüzü söyledi, bu yüzden Noha’ya hayretle sordu, gökyüzündeki ayı yıldızlardan daha büyük görüyoruz? Çünkü çok uzak.
  • Küçük kız neşeyle gökyüzüne baktı ve uyuyana kadar düşündü ve uyurken, ay ona bir rüyada geldi ve çok mutluydu ve ona kaküllerimi süslemek için senden küçük bir parça alıp alamayacağımı sordum çünkü seni çok seviyorum.
  • Ay bunun mümkün olmadığını söyledi, çünkü sizden bir parça alırsam, bu gökyüzünde eksik göründüğüm anlamına gelir ve herkese ışığımı veremem, kız çok üzülür.
  • Ay ona şöyle dedi: Güzel ve basit bir çözümüm var ve bu sizi çok memnun edecek, beni odanızda tuttuğunuz büyük bir tabloya resmediyorsunuz ve bununla sadece bir parçası değil, dolunaya sahip oluyorsunuz ve aynı zamanda gökyüzünde eksiksiz kalıyorum ve herkes için evreni aydınlatıyorum.
  • Noha kabul etti ve bu fikre çok sevindi ve ertesi sabah uyandı ve annesinden ayı çizmesi için büyük bir kağıt ve renkler istedi ve kız çizim ve boyama yaptı ve tabloyu odasına astı ve çok güzel görünüyordu.

Ayrıca izleyin: The Real Cinderella and Prince Story

Ay ve çocuk hakkında bir peri masalı

  • Yaklaşık aynı yaştaki ve komşularının oğlu olan arkadaşıyla oynamak zorunda kalan altı yaşından küçük güzel bir çocuk vardı, çocuk bir gün arkadaşıyla oynamak için dışarı çıktı ve gece geç saatlere kadar içeri girdi.
  • Anne gecikmesinden kızarak çocuğunu aradı ve eve gitmesini söyledi, geceye girdik ve çocuk ona uzaktan cevap verdi, hemen geleceğini, anne eve girdi ve çocuğunun dönüşünü bekleyerek kapıyı açık bıraktı.
  • Çocuğun eve dönüşü sırasında gökyüzüne baktı ve onunla yürüyen yuvarlak ve parlak bir nesne buldu, çocuk bu şeyin onu kovaladığını düşündü ve çok korktu ve hızla eve gitti ve odasına çıktı.
  • Çocuk da onu kovalayan bu şeyi bulmak için pencereden dışarı baktı, korkusu arttı ve şiddetli bir şekilde ağladı ve annesine seslendi ve onu korkutan şeyin ne olduğunu anlattı, anne çok güldü ve ona bu parlak şeyin ay olduğunu söyledi.
  • Anne ona ayın geceleri evreni aydınlatan ve her yerde var olan ışıltılı bir cisim olduğunu, Yüce Allah’ın yaratmasının güzelliğinin ve evrenin yaratılışındaki önlemlerinin kanıtı, rahatlık ve sükunetin kanıtı olduğunu ve gece saatlerinde sessizliği ifade ettiğini söylemiştir.
  • Çocuk korkularının haklı bir nedeni olmadığını anladı ve geceleri evreni aydınlatmaktan ayın sorumlu olduğunu biliyordu ve yanında annesi ile sessiz ve derin bir uykuda uyudu.

Ay ve önemi hakkında güzel bir peri masalı

  • Her gün odanın penceresinden gökyüzünde parıldayan ayın güzel şeklini görmek isteyen küçük bir kız vardı ve bir gün ay çocuğun odasının penceresine yaklaştı ve onunla konuşmaya başladı, kız korktu ve pencerenin kapısını çabucak kapattı ve titreyerek annesine gitti ve ona söyledim. ne oldu.
  • Anne çocuğunun davranışına hayret etti ve ona neden ayı bu kadar çok sevdiğinizi sordum, ona yaklaştığında neden onunla konuşmadınız, kız annesine dedi, ayı seviyorum ve gökyüzünden uzak ama bana yaklaştığında çok korktum ve Tanrı’nın ayı neden yarattığını ve evrende ne işe yaradığını bilmiyorum.
  • Anne, kızının sorusundan rahatsız oldu ve ayın evrendeki önemini kınadı ve ona ayın pek çok faydası olduğunu, Tanrı’nın evrende belirli bir sebep dışında hiçbir şey yaratmadığını söyledi ve anne kızına ayın bazı faydalarını anlatmaya başladı.
  • Anne çocuğa ayın en büyük faydalarından birinin geceleri evreni aydınlatması olduğunu söyledi ve çocuk ona şöyle cevap verdi: “ Şimdi aya ihtiyacımız yok çünkü elektrik evleri ve yolları aydınlatmak için çalışıyor, anne ona evet elektrik yolları ve evleri aydınlatmaya yardımcı oluyor ama ay tüm evreni aydınlatmak, gökyüzünü aydınlatmak ve yapmak için çalışıyor Daha güzel, ay olmadan evren üzülür ve gökyüzü karanlık olur.
  • Kız, annesinin ayın önemi hakkındaki sözlerini düşündü ve yanıldığını biliyordu ve onun yönünde olanlardan dolayı aydan özür dilemek istedi, bu yüzden hemen odasının penceresine gitti ve onu açtı, ama ayı bulamadı ve gökyüzüne baktı ve onu karanlık ve kasvetli buldu.
  • Çocuk çok üzgündü ve annesinin yanına giderek ayı bulamadığını, gökyüzünü karanlık ve üzgün bulduğunu, annesinin kendisine söylediği sözlerden dolayı ayın gittiğini ve bunun sebebinin kendisi olduğunu, özür dilemek için ayın görünmesini beklemesi gerektiğini söyledi.
  • Çocuk saatlerce pencerenin önünde oturdu ve ayın tekrar dönmesini bekledi, ancak o gece görünmedi, annesi ona ayın tekrar görünebileceğini söyledi, ancak ertesi gece çocuk ertesi gün gelip gecenin geleceğini ve ayın görüneceğini ve evrenin yeniden aydınlanıp özür dileyeceğini umarak uyudu. ondan.
  • Nitekim, ertesi gece ay ortaya çıktı ve küçük kız, yaptığı kötülükler ve evreni aydınlatmadaki büyük önemini anlamadığı için ondan özür dileyebildi.Ay, özrünü kabul etti ve evreni ve gökyüzünü yeniden aydınlattı ve yakın arkadaş oldular.

Ayrıca izleyin: Cömertlikle ilgili kısa bir hikaye

Peri masalı hüzünlü ay

  • Ali adında bir çocuk vardı, bu çocuk düzgün bir daire çizemiyordu, bu onu matematik sınavında düşük not alacağından korktu ve korkusu onu her şeyden nefret ettirdi.
  • Ali ağlarken dedi çemberden nefret ediyorum ve bayram pastalarından nefret ediyorum, ben bile çember gibi görünen aydan nefret ediyorum, Ali kaşlarını çatarak her gün ayı çizdi ve ay çocuğa kızana kadar konu çok tekrarlandı ve bu çocuk yaptığım şeyin sonucunu öğrenene kadar bir süre ortadan kaybolmaya karar verdi.
  • Ali, gökyüzünü karanlık ve evreni karanlık bulmuş, çok sinirlenmiş ve aya karşı hareketini hissetmiş ve eylemlerinin ayın kaybolmasına neden olduğunu biliyor, çocuk güneşe gidip olanları anlatmış ve evrenin geri dönüp evreni aydınlatması için ayla konuşmasını istemiştir.
  • Güneş ona dedi ki, neden onunla konuşmuyorsun? Hakkında hata yapan sensin ve hatayı düzeltmen lazım, ondan sonra Ali her gün gülen ve güzel bir yüzle ayı çizmeye başladı, ta ki ay bu davranışı anlayana ve evreni aydınlatmak için yeniden ortaya çıkmaya karar verdi.
  • Ay gökyüzünde yeniden göründüğünde ve tüm evreni aydınlattığında, çocuk çok mutlu oldu ve iyi sözlerin ve başkalarına saygı duymanın herkesin görevi olduğunu biliyordu.

Makalenin sonunda, ay ve uzay ile ilgili kısa bir peri masalı, sunulan içeriğin sizlere hitap edeceğini umuyoruz.Çocuklar için yararlı olan ayla ilgili kısa masallardan oluşan bir koleksiyon sunarak, evreni düşünmelerine ve geceleri rahat bir uyku çekmelerine yardımcı olurken, önümüzdeki dönemde yeni ve faydalı makalelerde bizi bekleriz