Arefe günü çocuklar için dua

Arefe günü çocuklar için dua Her anne ve baba çocuklara iyilik, hidayet ve başarı için dua etmeyi çok sevdiği için Arefe günü çocuklara dua ve çocuklarım için dua yazıp cevapladığımız makalemizde. Dua etme ve çocuklarımızın her zaman en iyi durumda olmaları için ve makale aracılığıyla size dua etmenin önemini ve çocuklar için nasıl dua edileceğini gösteriyoruz.

Arefe günü dua

Arefe günü yılın en büyük günlerinden biridir ve yılın en büyük günü olabilir.Çocuklara başarı, iyilik, hidayet ve doğruluk için dua etmek, çocukların anne babalar üzerindeki en büyük haklarından ve anne babaların çocukları üzerindeki en büyük haklarından biridir, tıpkı babaların ve annelerin çocuklarına dua etmelerinin hayır kapılarını açması ve onlara zarar vermemesi gibi. Allah’ın izniyle ve yazıda sizlere Arafah günü ve her gün dua edebileceğimiz en güzel duaları sunuyoruz.

Ayrıca izleyin: Doaa her şeyden koruyun

Çocuklar için rehberlik ve doğruluk için dua etmeyi tercih etti

Çocuklara hidayet ve doğruluk için yalvarmanın çocukları korumada büyük rolü vardır, zira dualar onları Allah’ın gücüyle ve O’nun cevabıyla koruyan, tüm kötülüklerden, kıskançlıktan ve gözden veya zamanın ihmalinden ve kaderin felaketlerinden koruyan dilekler, çocuklara dua onları Allah’la yapar ve Allah onlarla birlikteyken hiçbir şey yoktur. Onlara zarar verebilir, çocuğunu herhangi bir zarardan koruyan Allah’tır.Çocuklara dua etmek çok önemlidir çünkü onlar babaların ve annelerin kalpleridir ve geceleri geç kalmanın ürünüdürler.

Çocuklara nasıl dua edilir

Çocuklar için özel bir dua ya da belirli bir dua yolu yoktur, ancak Sünnette bahsedilen bazı ezber duaları vardır ve genel olarak çocuklara her zaman ve herhangi bir metinle dua edebiliriz, özellikle de dua Cuma, Kadir Gecesi ve Araf Günü gibi mübarek günlerde ve dua gibi tüm cevap zamanlarında ise Gecenin köründe ve ezan ile Iqama arasında dua ve Cuma günü son saatte dua edilir.

Arefe gününde en güzel dua

Arafah Mübarek günü duaya Allah’ın izniyle cevap verilecek ve peygamberler bu gün oruç tutmaya ve bunun için dua etmeye hevesliydiler ve burada, Arafa günü anne babalar ve çocuklar için söylenebilecek en güzel dualardan bir grup sunuyoruz:

 • Aman Tanrım, çocuklarımı ve ahlaksızlıklarımı hem görünür hem de görünmez bağışla ve onları nimetlerin için minnettar kıl ve onları tamamla, Ey Merhametli, Ey Allah, kalplerinden bilgelik pınarlarını üfle ve dilleriyle mükâfatlandır.
 • Aman Tanrım, onlara beklemedikleri bir geçim kaynağı ve düşünmedikleri bir iyilik ver, Allah onlara başarı versin ve istedikleri her şeyle alay etsin.
 • Ey Allah, onlara bu dünyada ve ahirette kendilerine hayırlı olanları, ondan bahsettiklerinizi ve unuttuklarınızı, gösterdiklerinizi, gizlediklerinizi veya bildirdiklerinizi onlara verin, ey Allah, onları meşru geçim yolunda, sizden başka aşağılanmaktan muaf olanlara, sizin rahmetinizle adaletsizlikten kurtulanlara ve sizin rahmetinizden muaf olanlara.
 • Ey Tanrım, onları cahil oldukları ve bildiğin bir sevgiyle seviyorum, ey Tanrım, onları ne kadar sevdiğim kadar kolaylaştır, işlerini kolaylaştır, mutlu et, dileklerini yerine getir, koru ve ağlarken bana yanlış bir şey göstermiyorsun.
 • Ey Rabbimiz, bize bu dünyada ve ahirette bir iyilik ihsan et, ateşin azabını durdur ve onları doğrularla birlikte göğe getir, ey bağışlayıcı.
 • Ey Tanrım, ey Hayy, ey Qayyum, güzel isimlerinizle, çocuklarım ve soylarımda beni kutsamanızı, onlara zarar vermemenizi ve onları itaatinizle barıştırmanızı ve onların doğruluğuyla beni kutsamanızı istiyorum.
 • Tanrım, yüzünüzün ihtişamı ve otoritenizin büyüklüğü için olması gerektiği gibi şükürler olsun.
 • Ey Tanrım, sana yalvarıyorum, saf, güzel, mübarek adınla, sana en sevgili, çağrılırsan kim cevaplayacak ve sorulursa sana verilecek, ondan merhamet dilersen merhamet edeceksin ve onunla rahatlık istiyorsan geri döneceğim, Ey Allah, sana Allah diyorum ve sana en merhametli diyorum.
 • Ey Allah, aralarında uzlaşın, yüreklerini birbirine çevirin ve benim için onları sevgi ve itaatle alay edin ve onları bana göz kulak yapın, Allah onlara hakikati gösterip müritlerini temin edin ve onlara batılları yalan olarak gösterin ve ondan sakınmalarını sağlayın, Allah onlara imanı sevdirdi, kalplerinde süsledi, sadakatsizlikten, ahlaksızlıktan ve itaatsizlikten nefret etti.
 • Ey Tanrım, onları hastalıklardan, haşerelerden ve belalardan koru.Allah onları kötülerin kötülüğünden, gecenin kaplarından ve gündüzün kenarlarından koru ve onları bağışla, Ey Bağışlayıcı.
 • Ey Tanrım, onlara kesinliklerini ispatla ve onlara kendileri için caiz olanı ver. Ey Allah, kendisine zarar veren her şeyi koru ve onu iyileştirecek bir doktora sevk etme.

Arefe günü çocuklar için dua

Dua, çocukları doğru ve salih kılar, Araf günü gibi çocukları kutsayan ve çocukları koruyan mübarek günlerde dua eder, burada Arafa günü çocuklar için en iyi dua olabilecek bazı dualar sunuyoruz:

 • Ey Tanrım, kapı açıcı, kitabın evi ve sevdiklerinin toplanması, aman Tanrım, onlara yağmur gibi rızık ver, sevdikleriyle topla, tüm zorlukları yumuşatsın, onlara uzun bir ömür ver ve onları tüm endişelerinden bir çıkış yolu ve her sıkıntıdan bir çıkış yolu yap ey Tanrım, sevgili ey Cabbar .
 • Ey Tanrım, onları bana itaatkar kıl, itaatsizlik, cezasızlık ya da günahkâr değil, Ey Tanrım, onları eğitmelerine, terbiye etmelerine ve dürüstlüklerine yardım ettim ve bunu bana ve onlar için iyi kıldım.
 • Ey Tanrım, senin itaatinde ve memnuniyetinde hayatlarını sağlık ve esenlik ile uzat, Ey Allah, bana küçükleri Rab ve bana güçsüzlerini güçlendir, Ey Allah, kalplerini senden altındakilere bağlılıklarından çıkar ve onları sevdiklerini yap, Allah onları sevginizle, Peygamberinizin sevgisiyle ve sizi seven herkesin sevgisiyle korusun.
 • Aman Tanrım, onları eğitmek, doğru davranmak, terbiye etmek ve öğretmek istiyorum.
 • Aman Tanrım, onları gözlerinle gör ve onlara yardımınla bak, onları affınla ve senden koru, onları sevgi ordusuyla destekle ve onlara sevginin içkisini, en cömert içkini ver.
 • Aman Tanrım, onların kalpleriyle alay et, onları her türlü kötülükten koru ve onu güneşin doğuşu ve batışının birbiri ardı sıra mutlu et.
 • Ey Tanrım, Büyük Kur’an’ı kalplerinin pınarı, şifacı ve yürekleri ve gözlerine bir nur yap.Allah, onları seçtiğin peygamber için mutlu et, onları sevdiklerine ve kabul ettiklerine yönlendir ve onları alçakgönüllü, alçakgönüllü, alemlerin Rabbi Allah’a, dua ve esenlik en şerefli elçilere, efendimiz Hz.Muhammed ve sadık peygamber ailesine olsun.
 • Tanrım, bizi, çocuklarımızı ve torunlarımızı mezarın duruşmasından ve ateşin azabından ve Deccal’in duruşmasından koru.
 • Aman Allahım, hepsini bana başarı ve rahmetinle ver ve bütün Müslümanlara, müminlere ve mümin kadınlara ver, tıpkı kendim ve çocuklarım için istediğim gibi, bu dünyanın aciliyetini ve ahiretin geleceğini, yakınsın ve namazın işiticisin ve sen ihsan eden sensin.
 • Ey Tanrım, onlara helal rızıkınızın kapılarını açın, lütfen yasakladığınızdan müsaadenizle onları genişletin ve durdurun ve onları sizden başkalarından şükranlarınızla zenginleştirin ve onları ve sizden başkalarını almayın.
 • Aman Tanrım, onlara duyarlılıklarından ilham ver ve onları doğru, dindar, itaatkar, işiten, sana, seven ve öğüt veren arkadaşlarına itaatkar kıl ve düşmanların nefret etsin.

Ayrıca izleyin: Tawjihi’de başarı için yalvarma

Çocuklarım ve kızlarım için en güzel dua cevaplandı

Allah Kuran’ın pek çok ayetinde çocuklar için dua ve eğitimleri ile ilgili ayetlerden bahsetmiştir.Çünkü para ve çocuklar dünya hayatının süsleri ve bir kul için salih bir evlat sahibi olmanın ne kadar güzel olduğu ve Allah dua ile çocukların durumunu düzeltir ve onlara rehberlik eder:

 • Aman Tanrım, bana (kızların ve erkeklerin isimlerini) bensiz veya güçsüz verdin, öyleyse seni bensiz kalarak ve onunla buluşarak onları koru, Allah onları kendilerine gelebilecek her türlü kötülükten ve her türlü kötülükten korusun.
 • Aman Tanrım, bu dünyada ve ahirette onlar için hayırlı olan, bahsettiğiniz, unuttuğunuz, gizlediğiniz, açıkladığınız veya güvence altına aldığınız her şey için onlardan emin olun.
 • Yapabilen yeteneğinizle ve her şeyi genişleten merhametinizle, sizden başka tanrı yoktur, doğmamış, doğmamış, doğmamış ve kimsenin iman için oğlumun göğsünü açıklayacak kelepçesi olmayan Senden başka tanrı yoktur.
 • Ey Allah, onları helal geçim temininde büyütülmüş olanlardan, senin dışında aşağılanmaktan mahrum olanlardan ve adaletinle haksızlığa yakalananlardan, rahmetinle musibetten muaf olanlardan yap.
 • Ey Allah, onları kitabının bekçileri, yolunun savunucuları ve Peygamberinin muhbirleri yap, ey Allah, büyük Kur’an’ı kalplerinin pınarı, kalplerinin şifası ve gözlerinin nurunu yap.
 • Aman Tanrım, yargınızda onlara en nazik olanı, onları tüm talihsizliklerinizden iyileştirin ve onları sizi memnun eden şeylere uydurun, onları tüm günahlarınızdan ayırın ve onların gözlerini ve içgörülerini aydınlatın.
 • Ey Tanrım, onun geçimi hidayet ve doğruluktur.Allah, ona hakikati ve ona uymak için geçimini, sahtekarlığı geçersiz olarak ve ondan kaçmak için geçimini göster, Tanrım, onu kötü arkadaşlardan uzak tut.
 • Allah onlara iyilik ve doğru için başarılar bahşeder ve takva ile onları hatalardan korusun.

Çocuklar için rehberlik ve doğruluk için bir dua

Çocuklara rehberlik etmesi için dua etmenin çocuk yetiştirmede büyük rolü vardır, çünkü ebeveynlik kolay bir mesele değildir, çok fazla dua ve büyük çaba gerektirir ve aşağıda size rehberlik ve doğrulukla çocuklar için harika dualar sunuyoruz:

 • Ey Tanrım, onlarla gücümü kuvvetlendir, Rabbimi yap ve sayımı artır, varlığımı onlarla süsle, ben de onlarla anmamı canlandıracağım.
 • Aman Tanrım, çocuklarımda beni korusun ve onlara itaatinize itaat etmelerini ve bana doğruluklarını bağışlayın.
 • Allah’ın, yarattığı, kötülükleri ve iyileştirdiği kötülüklerden, gökten inenlerin kötülüğünden, içindekinin kötülüğünden, sona ermiş olanın kötülüğünden, yeryüzünde bitmiş olanın kötülüğünden ve yeryüzünde sona ermiş olanın kötülüğünden, Allah’ın doğru ve dinsiz tarafından kesilmeyen mükemmel sözlerine sığınırım. Gündüz ve gecenin cazibesi.
 • Ey Tanrım, onları hastalıklardan ve zararlılardan koru, ey Tanrım, onları kötülerin kötülüklerinden, gecenin kaplarından ve günün kenarlarından vahiy ve gizlilik içinde koru ve onları sevdiklerine kılavuzla ve onları bağışla, ey Bağışlayıcı.
 • Ey Tanrım, onları hastalıklardan ve hastalıklardan koru, ey Tanrım, onlara ızdırap verme, ey ​​Tanrım, onları ayartmalardan, onlardan görünen ve saklı olanlardan ödüllendir.
 • Tanrım, onlara doğruların yoldaşlığını, safın erdemlerini ver ve sana güven, Ey Kudretli Bir, Ey güçlü olan, Tanrı onlardan kalplerin ve bedenlerin hastalıklarını uzak tut ve bana onlarda gücün ve gücün için umudumun amacına ulaş, ey cömert, ey Manan
 • Tanrı beni hayatımdaki doğruluklarıyla kutsasın ve ölümümden sonraki dualarıyla beni mutlu etsin ve Allah efendimiz Muhammed’i ve saf, saf ailesini kutsasın ve kutsasın.
 • Tanrım, çocuklarım gözlerimin ıskaladığı bir yere kalbimin bir parçasını emanet ediyor, ama gözlerini kaybetmemiş, bu yüzden onları büyüklüğünüze yakışır bir koruma olarak saklıyorum.
 • Aman Tanrım, çocuklarımın hayatta kalmasını ve benim için reformlarını ve onlardan zevk almamı bana ver, Ey Tanrım, itaatinde ve memnuniyetinde hayatlarını sağlık ve esenlik içinde uzatıyorum, Ey Tanrım, Rabbim bana küçük ve zayıflarını güçlendir.
 • Allahım, onların kalplerini altınızdakilere ve altınızdakilere bağlılıktan kurtarın ve onları seven ve sizi sevenleri yapın, Allah onları sevginizle, Peygamberimiz Muhammed’in sevgisiyle, sizi sevenlerin sevgisiyle ve onları sevginize yaklaştıran her işin sevgisiyle kutsasın.

Ayrıca izleyin: Başarı için dua isteği

İşte size, çocuklara, kızlara ve Allah’ın bize bereketlediği mübarek çocuklara hidayet ve doğrulukla birlikte çocuklara en güzel duayı sunduğumuz ve Allah’ın duası, çocukların yetiştirilmesine, durumlarına rehberlik edilmesine ve kalplerinin yumuşamasına yardımcı olan Arafet gününde çocuklara dua ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Ve doğruluk, dua ve yalvarışlar için sitemizin daha fazlasını bekleyin.