Arap dilinde cümle isimleri

Deve, ister mal taşımak, ister insanları kendi başlarına taşımak ve bir yerden başka bir yere taşımak için birçok kez önemli bir ulaşım aracı olduğu için eski çağlardan beri en ünlü hayvanlardan biridir ve uzun bir boyun ve sırtında bir kambur ile temsil edilen kendine özgü bir şekle ve kendine özgü fiziksel özelliklere sahip bir hayvan, Böylelikle, Arapça cümle isimlerini bir sonraki konumuzda birlikte öğreneceğiz, bu yüzden tüm bunların ayrıntılarını ve her zaman seçkin konumuz olan kültürel bilgilerde bizimle birlikte daha fazlasını takip edin.

Deve

 • Kendine özgü bir renk olan devenin rengi, koyu kahverengi bir renge ulaşıncaya kadar önemli ölçüde derecelendirilen açık krem ​​rengidir ve hiç şüphesiz deve, uzun süre susuzluğa büyük ölçüde dayanırken, hava şartlarına ne olursa olsun dayanabilen en önemli çöl hayvanlarından biridir.
 • Hava koşulları ne kadar kötü olursa olsun, deve hörgücü içinde halihazırda depolanan su ve yiyecek varlığı sayesinde, aylarca sürebilecek uzun bir süre boyunca kilometrelerce susuzluğa dayanırken, yorulmadan ve çaba harcamadan uzun mesafeler yürüyebildiği için çöl ortamında yaşayabilir. Her zaman.
 • Devenin boyu yaklaşık yedi feet’e ulaşır.Bu devenin yiyeceğine gelince, tohum, ot ve çalılar, ayrıca kurutulmuş yapraklar ve dikenli dallar tükettiğini görüyoruz, ancak yiyecek alması zor bir durumda, özellikle çöl ortamındaysa, önünde her şeyi aldığını görüyoruz. Arkadaşının çadırını alana kadar onu buluruz.
 • Vücudu, yemesi zor olsa bile her şeyi yemesini sağlayan sert bir ağza sahiptir, bu nedenle şiddetli dikenler içermesine rağmen aloe verayı kolaylıkla yiyebildiği için onun için zor değildir, ancak ona acı vermez ve midesinde bir grup bölme bulunur. Selülozun bulunduğu besinleri sindirmeye çalışan bakteriler içerir, böylece katı lifli bitkileri kolaylıkla yiyebilir.

Ayrıca izleyin: Küçük bir devenin tüm yaşam dönemlerindeki adı nedir?

Devenin vücudunun doğası

Yüce Tanrı, deveye, çöl kumları ne kadar şiddetli olursa olsun veya hava ne kadar sert olursa olsun, her türlü çöl ortamıyla kolaylıkla başa çıkabildiği için, deveye maruz kaldığı her türlü hava koşuluyla baş edebilmesini sağlayan bir dizi fiziksel özellik vermiştir ve bu özelliklerden en önemlisi, Önünde soğukluk hissi olmadan tüm vücudunu kaplayarak gece saatlerinde ısınır, ısınır, gündüz de var olan sıcaktan korur.

Yüce Allah sayesinde, burnunun herhangi bir zararlı bakteriye girmesini önlemek için kum tanelerine maruz kaldığında burnunu büyük ölçüde kapatabilen deve, yüzünde bulunduğu gibi kum ve tozdan gözlerini korumak için kalın göz kapaklı kalın kirpikler içermektedir. Ayakları, kalın toynakları, sıcak kayalık kumu acı çekmeden tutmasına ve tutmasına izin veriyor.

Cümlelerin kullanımı

Bir ulaşım aracı olarak rolü

Deve, bir ulaşım aracı olduğu için büyük ve net bir şekilde kullanılabilir ve bu, çok eski zamanlardan beri onu bagaj ve amaçlarla taşıyarak net bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır çünkü develer büyük ve büyük ağırlıkları net bir şekilde taşıma kabiliyetine sahiptir ve geçmişte zenginleri olduğu gibi taşımak ve onlarla birlikte hareket etmek için kullanılmıştır Hayvanlar, katırlardan ve atlardan daha büyüktür.

Eti al

Tadı güzelliği ve sayısız faydası ile ünlü olan deve etini alabildiğimiz yerde, tadı dana etinin tadına benzer ve vitamin, protein ve glikojen içerdiğinden insanlar için bir dizi sağlık yararına sahiptir.

Deve eti, özellikle deve yaşlandıkça ve yaşlandıkça dana etine göre tadı daha serttir, ancak daha uzun süre pişirildiğinde daha yumuşak ve nemli hale gelir ve en iyi et türlerinden biridir ve bu etin kalitesinin arkasındaki sebep, zorlu çevre koşullarına uyum sağlamış hayvanlar arasında olmasıdır. Suyun kıt olduğu ortamlarda bulundukları ve ayrıca yüksek sıcaklıklara maruz kaldıkları için.

Süt Almak

Tadı çok kaliteli olan süttür, çöl ortamında yaşayan göçebe ve göçebe kabilelere uygun harika bir besindir ve deve sütü tereyağına veya lor peynire dönüştürülebilir ancak buna uygun bir yöntem olmadığı için peynire dönüştürmek zordur, ancak yöntemlerin gelişmesi nedeniyle ortaya çıkmıştır. Kolaylıkla peynir haline getirme özelliği.

Deve sütü, düşük oranda laktoz ve bir grup düşük kolesterol içerdiğinden, sindirimi kolay olan diğer süt türlerinden ayıran bir dizi özel özelliğe sahiptir.

Ayrıca bakınız: Deve dikeni hakkında bilmediğiniz bilgiler

Arap dilinde cümle isimleri

 • Deve, erkek bir devedir.
 • Deve dişi devedir.
 • Çeyrek, üç günde bir su tüketen develerdir.
 • Tabz, kamburu olan develerdir.
 • Develer, genel olarak cümleleri ifade eden kelimelerdir.
 • Topal develer günde bir kez sabah ve akşam bir kez su içer.
 • Al-Raffah, her gün, her zaman ve her yerde su içen develerdir.
 • Ghub, iki günde bir su içen develerdir.
 • Gündüz su havzasından su almaya giden develer saçmadır.
 • Baştankara, günlük olarak az miktarda su alan develerdir.
 • Küçük, güçlü erkek deveyi ifade eder.
 • Takipçi, deve sürüsünün tamamına önderlik eden ve liderleri rolüyle önlerinde yürüyen devedir.
 • Yiyenler, önlerinde her şeyi yiyen ve önlerine düşen develerdir, bu yüzden onları düşünmeden yerler.
 • Fügler, kalıcı olarak kaçmayı seven ve yakalanması son derece zor olan develerdir.
 • Cinler, sağılmasına asla izin vermeyen develerdir.
 • Yavrularının yokluğunda kendi sütünü elde etmek için kolay sağıma imkan veren izin verilen deve.
 • Işınlar, farklı kuyruk rengine sahip beyaz gövdeli bir devedir.
 • Al-Khuluj, küçüğü erken ölen ve yorulmadan, can sıkınmadan sürekli ona şefkat duyan devedir.
 • Huzursuzluk, yavrusunu bir süre önce kaybeden ve bir süre önce ölen ama onu tamamen unutmuş ve asla özlemeyen devedir.
 • Juffouls, etraflarını saran her şeyden ve her şeyden korkan ve korkan develerdir.

Ayrıca izleyin: Horse and Camel Speed

Arapçadaki develerin isimleri ile ilgili konuşmamızın sonunda, bir arada bulunan herhangi bir ortamdaki zorluklara karşı muazzam yeteneği nedeniyle çöl gemisi olduğu için devede var olan en önemli özellikleri sizlere sunduk. İyi olduğunuz sürece bu konudan çok ve net bir şekilde yararlandığınızı.