Apple Tedarikçileri AirPods Max’in ‘Çok Niş’ Bir Pazar Segmenti Olduğuna İnanıyor

AirPods Max Uzamsal Ses

Apple, bu hafta ‘aşırı pahalı’ kulaklıklarını – AirPods Max’i piyasaya sürdü ve ürünün sevkiyat tarihleri ​​2021’e kadar uzamış olsa da, Tayvan’ın PCB tedarikçisi bu kulaklıkların ‘çok niş’ bir pazar segmenti için olduğuna inanıyor.

DigiTimes ile ilgili bir rapora göre, “Tayvan’daki PCB tedarikçileri önemli bir artış beklemiyor.” Yeni AirPod’ların “daha yüksek fiyatlara ve daha küçük pazar ölçeğine sahip nispeten küçük bir niş pazar segmenti” anlamına geldiğini düşünüyorlar.

“Kaynaklar, dünyanın üç aylık gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklık sevkiyatlarının 2019’un üçüncü çeyreğinde yaklaşık 45 milyon çifte ulaştığını gösteren Canalys istatistiklerini, kulak üstü kulaklıklar için 20 milyon çifte ulaştı.”

Rapor ayrıca JBL, Sony ve Bose’un kulak üstü kulaklıklar için pazar payı açısından “lider grupta sıkıca yer aldığını” belirtiyor. AirPods Max, 549 $ ‘lık bir fiyatla perakende ve yukarıda belirtilen şirketlerin kulaklıklarının çoğu 549 $ işaretinin oldukça altında oturuyor.

Rapor muhtemelen doğru olsa da, Apple’ın niş pazarlara hitap etme eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var. Apple, Pro Display XDR’ını ve sırasıyla 4.999 $ ve 999 $ ‘lık standını piyasaya sürdüğünde veya orijinal AirPod’ları ilk duyurduğunda güldü.

AirPods Max’in ilk uygulamalı ve izlenimleri dün canlı yayına girdi ve gözden geçirenler, cihazın ses kalitesinden ve yapısından etkilenmelerine rağmen, bu kulaklıkları neyle karşılaştıracakları konusunda hala ‘kafaları karıştı’.


Bizim Almamız

AirPods Max’in çok yüksek fiyatlandırıldığını inkar etmek mümkün değil, ancak Apple’ın bakış açısından bakıldığında, bu onların ‘lüks kalabalığa’ ikram etme yolları. Bunun kaç birim sattıkları veya cihazın fazla mesai (satış açısından) nasıl performans gösterdiğini sadece zaman gösterecek.

Ne düşünüyorsun? AirPods Max’in 549 dolarlık fiyatı haklı çıkardığını mı düşünüyorsunuz yoksa Apple bunlarla aşırıya kaçtı mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!