iPhone 12 Pro Max rear glass

Apple, Birlikte Verilen Yıldırım Kablosunu Gelecekteki iPhone’lardan Çıkarabilir


iPhone 12 Pro Max arka cam

Apple’ın güç adaptörünü iPhone 12 kutusundan çıkardığını düşündünüz mü? Şirket, birlikte verilen Lightning kablosunu gelecekteki iPhone’ların perakende paketlerinden de çıkarmayı düşünüyor olabilir.

Apple, yaklaşan bazı büyük değişiklikler hakkında küçük bir kullanıcı grubu arasında bir anket yapma eğilimindedir. İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden önce olduğu gibi, Apple, iPhone’larla birlikte verilen şarj cihazı hakkındaki görüşleri hakkında küçük bir kullanıcı grubuna anket yapmıştı. Apple şimdi de benzer bir anket yapıyor, seçilen iPhone 12 sahiplerine Face ID’den memnun olup olmadıklarını ve kutuda verilen Lightning kablosunu kullanıp kullanmadıklarını soruyor.

Face ID çalışırken kesinlikle Touch ID’den daha kullanışlıdır. Ancak, tüm senaryolarda işe yaramıyor ve insanları maske takmaya zorlayan salgınla Face ID aslında işe yaramaz hale geldi. Gibi 9to5Mac notlar, ankette bir kişi Face ID’den memnun olmadığını söylerse, aşağıda ortaya çıkan seçenekler şunlardır:

  • Güvenlik veya gizlilik endişeleri
  • Face ID’yi kullanmak için telefonumu elime almak zorunda kalmaktan hoşlanmıyorum
  • Yavaş performans
  • Yüzümü her durumda algılamıyor (düşük ışık, farklı açılar, uzanma, güneş gözlüğü takmak gibi)
  • Touch ID’yi tercih ederim
  • Güvenilir değil; iPhone’un kilidini her zaman açmıyor
  • Diğer
  • Emin değil

Anketin bir parçası olarak Apple, kullanıcılara birlikte verilen SIM ejektör pimini, Apple etiketlerini ve USB-C Lightning kablosunu kullanıp kullanmadıklarını da soruyor. Anket, Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 13 serisi ile Lightning kablosunu muhtemelen çıkarma niyetini açıkça gösteriyor. Face ID ile ilgili sorulara gelince, Apple’ın şirketin gelecekteki iPhone’larında piyasaya sürebileceği ve Face ID’yi kaldırabileceği bir ekran altı Touch ID teknolojisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu aynı zamanda şirketin üstteki çentiğin boyutunu azaltmasına da izin verecektir.

[Via 9to5Mac]