Antik Palmira krallığının kalıntıları nerede

Antik Palmira krallığının kalıntıları nerede bulunuyor? Bugün sizlere antik Palmira Krallığı kalıntılarının bulunduğu yeri sunacağız, çünkü Suriye kenti arkeolojik sit alanlarından biridir ve çölün gelini olarak anılır ve dünyanın en önemli tarihi arkeolojik şehirlerinden biri olarak bilinir. Palmyra olarak adlandırmak için Semitik dönem.

Palmira şehri hakkında bilgiler

 • Palmira Suriye’de, özellikle Humus vilayetinde, özellikle deniz seviyesinden 34,56 metre genişlikte ve 418 metre yükseklikte, Şam’a yaklaşık 243 km uzaklıkta olup, içindeki nüfus yoğunluğu yaklaşık 51.015 olup Humus’un nüfus bakımından üçüncü şehridir.
 • Palmira adı, herhangi bir ateşi yok edenlerin söylendiği gibi M.Ö. 2. bin yıl öncesine kadar gitmektedir ve Latince palm anlamına gelen bir kelimeden türediği söylenir ve Palmira kentini Büyük İskender’e atfedenler vardır, bu kente girip Almira adını verenler vardır. Harika palmiyeler, ormanlar ve ağaçlar.
 • Palmyra adı, Anadolu’da bulunan Kul Tepe kentinde bulunan ve MÖ 19. yüzyıla ait bir Asur el yazmasında bu isimden bahsedildiği için özellikle eski metinlerde pek çok yerde geçmiştir.
 • MÖ 18. yüzyılda Mari Krallığı’na tarihlenen metinlerde Palmira adının geçtiği, ayrıca MÖ 14. yüzyıl İmar metinlerinde Palmira kentinin adından söz edildiği söylenmektedir.

Ayrıca bakınız: Rajajil’in antik kalıntıları nerede

Palmira şehrini kim inşa etti?

 • Antik insan, Palmyra kenti civarına indi, çünkü kendisi ya da bu şehirde yaşayan 75.000 yıl öncesine eşdeğer olan Taş Devri’nden geliyordu, çünkü Taş Devri’nde çölde bir vahaya yakın bir yerleşim inşa edilmişti ve bu dönemde su mevcut olduğu için arazi de vardı Bütün bunlar bereketli, medeniyetin kurulmasına yardımcı oldu.
 • Bundan sonra Palmyra, Mezopotamya’daki kolonilerden biri oldu ve bu MÖ 2. bin yılda Arameans egemenliği altına girdi ve Araplar MÖ 1. binyılda alçaldılar ve Palmira şehrinin halkının çoğunluğu haline geldiler ve medeniyetler arasında bir tür uyum sağlandı ve birçok araştırmacı bunu açıkladı. Birçok Arap, Babil devletinin düşmesinden sonra Kenan’ın doğusundaki verimli topraklara yürüdü.
 • Aramca, Batı Fırat bölgesindeki bisiklet dillerinden biri olarak kabul edilir ve terimleri ve kelime dağarcığı olan birçok yazı vardır.

Antik Palmira krallığının kalıntıları nerede?

Palmira’nın antik kalıntıları Suriye çölünde bulunan ve bugün Şam’ın kuzey doğusunda, çölün ortasında bir vaha olan ve palmiye ağaçlarıyla karakterize olan Humus valiliği olarak anılıyor ve Palmyra’nın Levant’taki Roma uygarlığı ile Mezopotamya’daki Pers uygarlığı arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. .

Palmira antik kentinin kalıntıları

Palmira kenti birçok arkeolojik sit alanı içermektedir ve bu siteler, Palmira kalıntılarının doğunun en iyi yapılarından biri olarak kabul edildiğinden ve şehir şu anda turizme bağımlıdır çünkü tarihi konumunun yanı sıra kültürel önemi ile de ayrılmaktadır. Tadmiye’nin etkileri UNESCO listesine alınana kadar ve en önemli özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

Bel Tapınağı:

Orta Doğu’da MS 1. yüzyılda en önemli dini yapılardan biridir ve Bell’in tanrıların tanrısı olduğu için Akad kökenli bir tanrı olduğu söylenir ve B tapınağı onun ibadeti için inşa edilmiştir.

Zafer Kemeri:

Palmira’nın en ünlü simgelerinden biridir ve tüm dünyanın en etkileyici mimari yapılarından biri olarak kabul edilir ve bu direk, Bel Tapınağı’na ulaşmak için izlenen yol olan 3 kemer içerir ve bu kemerin inşası Roma İmparatoru Septimus’tan sonradır. MS 193-211 arasında hüküm süren Severus.

Naboo Tapınağı:

Mezopotamya’da medeniyet tanrısı Nabu, kehanet, güç ve bilgeliğin sembolü olarak kabul edilir ve bu tapınak bir sunak içerir ve girişinde propilenden sütunlar bulunur ve tapınağın uzunluğu 20 metreye, tapınağın yüksekliği 3 metreye ulaşır.

Ürdün Vadisi:

71 metre uzunluğunda, 48 metre genişliğinde, dikdörtgen şeklinde, MS 2. yüzyılda inşa edilmiş bir meydandan oluşmakta olup, bir grup galeri ve duvarları süslü ve dikdörtgen pencerelere sahiptir.

Ayrıca bakınız: Eski Yemen antikaları hakkında bilgiler

Palmira’daki diğer arkeolojik anıtlar

Palmira antik kalıntılarının bulunduğu yerle ilgili yolculuğumuzda, aşağıdakiler dahil birçok anıt bulduk:

 • Baal Shimin Tapınağı: Kenan tanrısı Baal Shamin’in en önemli antik tapınaklarından biridir ve bu tapınak 1. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve bu tapınak birçok kez restore edilmiştir.
 • Folklor Müzesi: Palmira’da bulunan antik eserlerin yanı sıra çok sayıda sanat eserine sahip olan bu müze, zengin ailelerin ölülerini oymalı heykellerle onurlandırmak için kullandığı çok sayıda heykel içermektedir.
 • Mezar Vadisi: Bu vadi, en ünlüsü La Maliku Mezarı olan birçok kral mezarını içerir.
 • Sütunlar Sokağı: Arc de Triomphe’u içerdiği için 1,2 km uzunluğunda bir cadde ve ucunda Nabu Tapınağı var.
 • Tiyatro: Tiyatronun tarihi MS 2. yüzyıla kadar uzanır ve seyirci kabul etme olanaklarına ve ayrıca oyuncular için özel odalara sahip olmasıyla karakterizedir.

Ayrıca bakınız: Mısır’daki antik Taş Devri nedir

Palmira antik krallığının kalıntılarının nerede bulunduğu ile ilgili yazımızın sonunda, Palmira kenti çağlar boyunca en eski şehirlerden biri olduğundan ve bu şehri inşa eden birçok medeniyetin birçok çekici anıtını içerdiğinden bizden daha fazla konu bekliyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz.