Anlamlı yazılı çocuk hikayeleri | Kültürel bilgiler

Yazılı çocuk hikayeleri Amaçlı, Okumayı vurgulamak ebeveynlerin çocuklarına karşı görevidir, bu nedenle okuma günlük bir alışkanlık haline getirilmelidir.Bu nedenle bugün okul öncesi çocuklara günlük olarak okunması amaçlanan yazılı çocuk hikayeleri sunarak çocuğun kelime dağarcığını geliştirmesi ve onun etrafında dönen birçok şeyi anlamasını sağlayacağız.

Kısa hikayelerin çocuklar için önemi nedir?

Çocuklar için kısa hikayeler, çocuklara pek çok değeri ve görgü kurallarını öğretmenin, davranışlarını geliştirmenin, çok fazla kelime öğrenmenin ve çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmenin ideal bir yoludur.

Bu nedenle her baba ve anne çocuklarının hayatlarında çocukluktan itibaren okumayı alışkanlık haline getirmeli, toplum için iyi bir çekirdek haline getirmeli ve kütüphanelerden hikaye ve kitap satın almak için çok para harcamak yerine web sitemiz aracılığıyla çocuklara yönelik hazırlanmış ahlakı anlatan en önemli kısa öyküleri sizlere sunuyoruz.

Sunduğumuz hikayeler, çocuğun hayatında kullanabileceği derslerle dolu, sunduğumuz hikayelerin sadece eğlenceli olmadıkları için net bir amacı var ve aşağıda en önemli yazılı ve anlamlı çocuk hikayelerini sunacağız.

Ayrıca bakınız: İslami Çocuk Hikayeleri

Anlamlı yazılı çocuk hikayeleri

Size okul altındaki çocuklara uygun çeşitli hikayeler sunuyoruz:

1- Tricky Camel’in Hikayesi çocuklar için yazılmıştır

  • Deve her zaman araba sürmeyi hayal ederdi çünkü insanların bindiği bir ulaşım aracı olduğu sürece, zekası ve aldatma kabiliyetiyle ilgili olarak bu aşamaya geleceğini çok iyi biliyordu, bu yüzden olağanüstü bir hızla seyahat eden arabaya bindiğinde, kaybolan çöle bakarak çok mutluydu. Onun arkasında yavaş yavaş dünya sarıdan yeşile döner.
  • Kırlara vardığında temiz hava solumaya başladı ve mutluluk onu alt etmeye başladı ve araba olağanüstü hızda ilerlediğinde her zaman katıldığı ve kazandığı deve yarışında kendini hatırladı, ancak bir gün kayaya düşerek yere düştü ve o günden itibaren yarışmalara katılamadığı için arkadaşlarını izlemeye devam etti. Kıpırdamadan kırsal alana vardığında kampçının odun taşıdığını gördü.
  • Ona kim önderlik ederse yaşlı bir eşek ve deve onu görünce kahkaha ve alaylarını gizleyemedi, burada eşeğin gözyaşları aktı ama görevini yapmak için yürümeye devam etti. Deve ağırdır, ama buna boyun eğmedi ve kendisine bakan bir kayaya düşüp tökezliyormuş gibi yaptı ve kendi kendine, “Gerçekten aptallar, çünkü ayaklarım diğer develerin ayaklarından daha güçlü.”
  • Sonunda, sefalet hayatından kurtuldum ve mutluluk dolu bir hayata başlayacağımı söyledi, araba devasa bir binada durdu ve deve yeni evi olduğunu düşündü ve araba sürücüsü deveyi binaya sürükledi, mermer zeminleri dekore edildi ve binadaki bir adam bir fırça tutup deveyi kırmızıyla çizdi ve sahibi olduğu için otomatik mezbahayı açtı. İşe yaramaz olduğunu gördü, bu yüzden başkaları üzerindeki aldatma, aldatma ve alay konusu buydu.

2- Çocuklar için yetenekli tembel bir öykü

Ahmed adında bir çocuk vardı ama çok tembeldi, bu yüzden yatağında uyurken hiçbir şey yapmadan arkadaşlarının Cumhuriyet yarışmasına katılabilmek için çok çalıştığını gördü ve yaklaşan tarihe rağmen Ahmed uyurken herkes can alıcı maçlar için antrenman yapıyordu. Maç, takımın kalecisiydi, takım stadyuma gitti ve maç başladı.

Tüm takım sonuna kadar ve azami çaba ve verimlilikle oynuyordu, ancak kaleci Ahmed, çabayı boşa harcadı ve rakibin takımı Ahmed’in takımı için üç gol önde giderken ilk yarı sona erdi ve devre arası molada tüm takım Yasser’i suçladı ve yenilginin nedeni olduğunu ve koç onun yerini aldı. İkinci yarıda bir başka kaleci Omar ile.

Omar, takımı için hiçbir antrenmanı kaçırmayan gayretli bir oyuncuydu ve aslında takım ikinci yarıda son anlarda kazanmayı başardı ve şampiyonluğa çıktı ve maçtan sonra koç Ahmed’le konuşarak ona ikinci bir şans vereceğini, ancak antrenmana ve formunu geliştirmeye kendini adaması gerektiğini aksi takdirde takımdan atılacak, ancak Ahmed uyumaya devam etti, ancak işler ona ulaştığında üzüldü ve yeteneğin yeterli olmadığından emin oldu.

Bu nedenle, değiştiğini ve antrenmanda çifte çaba sarf ettiğini herkese kanıtlamaya karar verdi, çünkü asla tembellik ve uyuşukluğa geri dönmeyeceğine karar verdi ve Ahmed maçlarda parlak ve zafere ulaştı, bu yüzden tek başına yeteneğin yeterli olmadığını bilmelisin, bu yüzden çaba ve uyanıklık da ulaşmalı Hayal ettiğin şeye.

Ayrıca izleyin: Very Bold Romantic Stories Complete

3- Küstah civcivin hikayesi çocuklara yöneliktir

Küçük yaşına rağmen çok yaramaz bir civcivdi ve annesinin izni olmadan evden dışarı çıkıp hayvanlardan ve kuşlardan zarar görme korkusuyla defalarca evden çıkmaması konusunda uyardı ve bir gün annesinin evden çıkmasını bekledi. Küçükleri için yiyecek aradı ve izni olmadan evi terk etti: Anneme cesur olduğumu kanıtlayacağım.

Yolda kocaman bir kaz fındığıyla karşılaştı ve önünde durup senden korkmuyorum diyerek yoluna devam etti ve bir köpekle karşılaşıp havladı ve sert bir sesle fındık dedi, ben de senden korkmuyorum. Kaz, köpek ve eşek, ama ben de senden korkmuyorum.Hazel, karşılaştığı tüm hayvanlar ona zarar vermemiş olmasına rağmen kibirli ve kibirli yürüyordu.

Yolda bir arı kovanının cevizleriyle karşılaştı ve dedi ki, “Büyük hayvanlar bana zarar vermedi, küçük arı bana zarar vermez.” Sonra bir arı başının üzerinde durdu ve onu soktu, bu yüzden hızla eve koştu ve arılar onu kovalıyordu ve annesi onu görüp endişeyle ona sarıldı. Ders öğrenilecek.

4- Yazılı akıllı köpeğin kısa öyküsü

Balıkçı denizden döndükten sonra avladığı bir grup yengeç getirdi ve yengeçleri bir mendile koyup iyice sardı ve eve götürmesi için köpeğine verdi ve köpek yolda iken tökezledi ve mendil düştü ve deniz hayvanları yere dağıldı ve köpek ne yapacağını bilmeden yere baktı. .

Böylece köpek yengeçleri tekrar mendile koydu, ama ondan kaçıyorlardı, bu yüzden köpek yengeçleri onlardan kaçmadan tutmak için akıllıca bir fikir düşündü, bu yüzden ne zaman bir kansere yakalanırsa, ölene kadar ona birkaç kez vurur ve tüm yengeçleri öldürebilirdi ve insanlar köpeğin ne yaptığını fark etti ve kişi ona yardım etmek için koştu.

Ve onun yardımıyla yengeçleri mendile aktardı, mendilin uçlarını iyice tuttu ve köpek bu kişiye dikkatle baktı, yengeçlerden bir şey alacağından korktu ve mendili bağladıktan sonra köpek onu alıp hızla avcının evine gitti ve avcı ona bu eylemi ödüllendirmek için yiyecek verdi.

Ayrıca izle: Kızların gerçek hikayelerine dokunmak

Bu makalede sizlere amaçlı yazılmış çocuk öykülerini sunduk ve umarız ziyaretçilerin memnuniyetini karşıladık ve herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarınıza en kısa sürede yanıt vermek için bir yorum yazmak için hemen girişimde bulunun.