Amerika Birleşik Devletleri’ndeki geleneksel küçük evlerin cephe resimleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde geleneksel evler, kolayca tanımlanabilen ve sırayla bulunduğu ülkenin alanına bakılmaksızın tüm banliyölerde bulunabilen özellikleri ve özellikleri paylaşır, bu özel ve rahat tarz dünya çapında popülerdir, bu yüzden Diğer ülkelerde olduğu gibi benimsenir.

ABD'deki-geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-u-9

kökenler

Amerikan tarzı tasarım, geçen yüzyılda gelişen ve modernizasyon ve sanayileşme sürecinden geçen Kaliforniya evi veya çiftliğinden başkası değildir. Böylelikle oldukça erişilebilir bir alternatif haline gelen standartlaştırılmış modeller yaratarak, büyük parselli bir eve sahip olmayı mümkün kılar.

ABD'deki-geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-u-10

ABD'deki-geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-u-8

Bu standartlaştırılmış evler veya prefabrik modeller, düşük maliyetleri ve erişilebilirlikleri nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanmıştır., tuğla ve çimento evlerin yerini alıyor.

Bu tür konutlar geçen yüzyılda ortaya çıktı ve hızla Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya yayıldı. Bunlar, doğru malzemelere sahip oldukları sürece geleneksel evler veya Kaliforniya evleri kadar işlevseldir.

geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-ee-u-7

ABD'deki-geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-u-6

küçük-geleneksel-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-ee-u-5

Ana Özellikler

Bu tarzdaki evlerin temel özellikleri şunlardır:

  • Suyun dışarı atılmasını kolaylaştırmak ve çatı yapısını korumak için genellikle üçgen çatılara sahiptirler, yani iki damla ile.
  • Bu malzemeden yapılmış direkler ve kirişler dahil olmak üzere inşaat genellikle ahşaptır.
  • Profiller her açıdan gözlemlenebilir, duvar paylaşmazlar ve birbirine eklenmezler.
  • Çatılarında farklı kiremit türleri vardır.
  • Ek olarak, bu tür küçük evlerin genellikle en fazla bir ila iki katı vardır.

geleneksel-küçük-evlerin-cepheler-in-ee-u-4

Geleneksel evlere genel bakış

Bu türden evlerin, onları dünya çapında tanınmasını sağlayan iki niteliği vardır, çünkü diğer ülkelerde kurulduğunda, genellikle Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü bir şeydir.

abd-u-3-küçük-geleneksel-evlerin-cephelerinin-görüntüleri

Ahşap için büyüleyicilik

Amerika Birleşik Devletleri’nde asfalt ve blok maliyeti yüksektir, bu nedenle ahşap evler tercih edilir çünkü bu ülkede çok sayıda ağaçlık alan vardır ve bu malzemeye sahip olmayı kolaylaştırır.

Bu nedenle yapılar bu malzemeye dayanmaktadır, bu nedenle kirişler, direkler, döşemeler, pencere çerçeveleri, kapılar, kiremit altındaki çatının tabanı ve dış kapakların kapatılması ahşaptan yapılmıştır.

Bodrumlar ve acil durumlar

Çoğu Amerikan evinin bodrum katları sadece depolama olarak değil, aynı zamanda kiralık konut olarak ve kasırga veya diğer felaketlere karşı koruma alanı olarak da hizmet vermektedir.

abd-u-2-küçük-geleneksel-evlerin-cephelerinin-görüntüleri

ABD'deki-geleneksel-küçük-evlerin-cephelerinin-görüntüleri-1

Geniş

Amerika Birleşik Devletleri’nde mimari yapının zeminin çoğunu işgal edemeyeceği Özgür Arazi Kanunu vardır, bu nedenle ideal doluluk katsayısı% 25 ila 40’tır. Böylece evler arasındaki belirgin ayrılık açıklanıyor.

Bu nedenle, bu ev modeli, diğer ülkelerde bulunduğunda, genellikle arazinin tam olarak işgal edilmediği geniş alanlı alanlar için kullanılır.

Kısacası, Amerikan evi, yerleşmek isteyen aileler için iyi gelişmiş ve konforlu bir ev edinme olasılığını sağlayan düşük maliyetli ve erişilebilir bir model olarak kabul edilir.