Alp konutlarının avantajları ve dezavantajları

İnşaatın hızı ve düşük maliyetleri nedeniyle, Alp konutları Bir hafta sonu evi, tatil evi veya uygun fiyatlı bir ilk aile evi olarak mükemmel bir seçim olabilirler.

Bu olumlu özellikler, Alp konutlarını çok popüler hale getirmiştir. Tuğla, çelik çerçeve veya ahşap duvarlar ve belirgin bir üçgen çatı ile temel bir yapı elde eden, genellikle oluklu metal levhalarla inşa edilen veya daha iyi kaplama için kiremitle de kaplanan prefabrik bir kabindir. Şüphesiz bu çatı evi tanımlayan şeydir.

Alp evleri-avantajları-ve-dezavantajları

Bu tür evler, dağ kulübeleri, dağ evleri, alp dağ evleri adlarıyla veya İngilizce’de A-frame olarak bilinir.

Alp evlerinin avantajları

  • Alp evleri çevresinde bahsedebileceğimiz ikinci avantaj, özellikle araziniz bir gölün, derenin yakınında, dağın eteğinde veya uzak bir yerde, özel arsalar üzerine inşa etmek için ideal olmalarıdır. geleneksel bir ev inşa etmek hiç şüphesiz çok daha pahalı olurdu.
  • Bu tür bir inşaatın farkına vardığımız ilk avantajlardan biri maliyettir, çünkü ölçüye göre yapılmış bir eve kıyasla ve geleneksel şekilde çok daha düşüktür. Genellikle emlak piyasasındaki tekliflerin çoğundan çok daha erişilebilirdirler.
  • Üçüncü Alp yapılarının avantajı Yapının çoğunun zaten planlandığı prefabrik evler olduğu için yapım hızıdır. Sadece tabana, bazı duvarlara özel dikkat gösterilmesi gerekir ve daha sonra çatı yapısının sadece son parça olarak monte edilmesi gerekecektir.
    Bu, sıfırdan yapılması gereken bir eve kıyasla pişirme süresini azaltır.

avantajları-ve-dezavantajları-alp-kabinleri

  • Diğer bir avantajı da prefabrik evler oldukları için tasarımı derinlemesine incelemek için çok zaman harcanmış, böylece tüm parçalar olması gerektiği gibi birbirine uyuyor, mekanlar rahat ve işlevsel ve inşaatlarında mümkün olduğunca az zaman ve malzeme israf ediliyor.

Alp kabini avantajları ve dezavantajları

Alp evlerinin dezavantajları

  • Bu tür bir yapının dezavantajlarından biri, geleneksel bir ev ile karşılaştırıldığında piyasa değeridir, bu evler karşılaştırıldığında biraz daha düşük bir değere sahip olabilir.
  • Bu tip konutlara özgü olmayan, daha ziyade ahşap temelli tüm konutlara özgü olan bir diğer dezavantaj, bu ana yapı malzemesinin bozulmasıdır. Bu göreceli bir dezavantajdır, çünkü doğru şekilde bakılırsa ahşabın faydalı ömrü herkesin bildiği gibi uzun olabilir. Bu soruna termitlerden veya malzemede sorunlara neden olabilecek başka tür bir ahşap böceğinden bir saldırıya uğrama olasılığını eklemek gerekir.

Alpin kulübelerinin artıları ve eksileri

  • Yukarıda belirtilenlerle bağlantılı olarak, bir başka dezavantaj, özellikle bulunduğu yerin hava koşulları kullanılan malzemelerin bozulmasına neden oluyorsa, düzenli bakıma ihtiyaç duyulmasıdır.

Sizi bu güzel dağ kabinlerinin keyfini çıkarmaya davet ediyoruz

https://www.youtube.com/watch?v=DV3YFux3Cps

Belki bir dağ kabini inşa etmek için bir malzeme listesi bilmek ilginizi çeker

Artık biliyorsun Alp konutlarının artıları ve eksileri Bu tür bir inşaatın sizin için doğru olup olmadığına kendi kararınızı verebilirsiniz.