AirPods Max Top Features

AirPods Max, U1 Ultra Geniş Bant Çipinden Yoksun


AirPods Max'in En İyi Özellikleri

Apple, Ultra geniş bant yongasını geçen yıl iPhone 11 serisinde piyasaya sürdükten sonra, yongayı iPhone 12 serisi ve Apple Watch Series 6 da dahil olmak üzere bir dizi cihaza dahil etti. 549 dolarlık bir fiyat etiketi ile birçok kişi bunu bekliyordu. AirPods Max’in içinde de U1 yongası bulunacak, ancak durum böyle değil. AirPods Max’i çevreleyen ilk söylentiler de U1 yongasıyla geleceklerini öne sürmüştü.

AirPods Max kulaklık sayfasının teknik özelliklerine hızlı bir bakış, U1 Ultra Geniş Bant yongasına sahip olmadıklarını açıkça ortaya koyuyor. U1 yongası, bir cihazı 3B alanda ve kapalı alanda çok daha fazla doğrulukla takip etmenize olanak tanıyan gelişmiş mekansal farkındalık sağlar. Şimdiye kadar, Apple, geçen yıl iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle AirDrop deneyimini iyileştirmekten başka bir şey için U1 çipini gerçekten kullanmadı.

Apple’ın U1 Ultra Geniş Bant yongasıyla ilgili kesin stratejisinin ne olduğu belirsiz. Şirket, çipi bazı ürünlerine dahil etti ancak iPad Air, iPhone SE (2020), Apple Watch SE ve 2020 iPad Pro serisi gibi diğerlerini özledi.

Apple’ın, etiketlenmiş ürünlerin iç mekanlarda hassas bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için Karo benzeri izleme etiketi olan AirTags ile U1 çipini kullanacağı söyleniyor. Ancak birçok sızıntıya rağmen, Apple henüz AirTag’leri yayınlamadı ve şirketin bunu ne zaman yapacağı belli değil.