Aileyi ve sevdiklerinizi her türlü zarardan kurtarmak için bir dua

Ailenin ve sevdiklerinin tüm iğrençliklerden korunması için yalvarma Yüce Allah’a yalvarmak, hizmetçiyi iyileştiren ve onu her türlü zarardan koruyan şeylerden biridir, çünkü yalnızca Tanrı, hizmetkarın insanların ve cinlerin kötülüklerinden ve hayattaki herhangi bir zarara maruz kalmasından koruyucusudur, bu nedenle sizin için ailenin ve sevilenlerin her zarardan korunması için bir dizi dua örneği topladık. Allah onu korusun ve korusun diye her insan bu dualardan her gün dua edebilir.

Kişisel gelişim okumanın önemi

Ruhu iyileştiren duaların tekrar tekrar okunması, köleyi nefrete, kıskançlığa ve insanlığın kötülüklerine maruz kalmaktan ve onu şeytan ve cinlerin kötülüklerinden korumaktan korur, çünkü Resulullah, selam ve bereket onun üzerindedir, Müslümanlara, günahları ve günahları yok eden, günahları silen, mükafatı çoğaltan dua ve günahları çoğaltmak gibi, sabah ve akşam dua etmelerini tavsiye etti Ve hizmetçiyi doğru yola yönlendirmek ve haram ve günah işlemekten kaçınmak.

Ayrıca izleyin: Doaa her şeyden koruyun

Ruhu ve evi güçlendiren duaları okumak

İslam dini, ruhu güçlendirmeye ve ailesini ve çocuklarını güçlendirmeye yardımcı olan birçok dua sunmaya hevesliydi.Elül, bereket ve barış onun üzerine olabilir, bize talimat verdi ve bu duaların her gün tekrarlanması, bir kişinin onları ezberlemesini sağlar ve Müslümanın bu duaları tekrar etmesi gibi alıştığı günlük alışkanlıklardan biridir. Müslümanın gününün başında mükafat ve iyilikler kazanması için bir sebeptir ve günün geri kalanında ona ilahi koruma sağlaması için bir sebep olacaktır.

Aileyi ve sevdiklerinizi her türlü zarardan kurtarmak için bir dua

Resl-i Ekrem, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, sabah akşam söylenen ve ruhu güçlendirmeye hizmet eden duaları tekrar etmemizi emretti. Aileyi ve sevdiklerini her türlü zarardan korumak için dua örnekleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Ey Tanrım, ey her şeyin efendisi ve yaratılışın yaratıcısı, ben senin kullarından biriyim, seni kocama emanet ediyorum ve kesinlikle eminim ki, her şeyi yapabileceğinden.Allah, onu günahlardan, onlardan görünen ve saklı olanlardan koru, ey Allah, günahlardan ve günahlardan arınmış, tıpkı beyaz giysinin pislikten arınması gibi.
 • Aman Tanrım, kocam benimle alay etti ve sevdiğin ve tatmin ettiğin her şeyde benimle alay etti, Ey dünyaların efendisi, ey dünyaların efendisi, bizi sana itaat edenlerden uzak tut ve bizi sana itaat eden ve bizi seven her şeye yaklaştır, ey merhametli.
 • Aman Tanrım, dünyayı en büyük kaygımız haline getirme ve her zaman sana ahireti ve seninle yüzleştiğimizde nasıl olacağımızı düşündürtün.Allah, aklımızda ne olduğunu bilirken bize işkence etme.Allah, seni her zaman hatırlamamıza yardım et, teşekkür ederim, sana tapındım ve biz, ey Rabbimiz, hayırlı bir son diliyoruz. .
 • Yeryüzünü suya yayan ve donan Allah’a güç verdi, yaratılışı yaratan Allah’a güvendi ve onları saydı, ben yaratmayı sağlayan ve hiçbirini unutmayan Allah’tan yardım istedim.
 • Tanrım, eşler arasındaki iyi on kişiyi kıskanır.
 • Tanrım akrabaların, komşuların ve arkadaşların gözlerini kaldır – Aman Tanrım, arkadaşların ve meslektaşların gözünü yok et.
 • Kendisinden başka tanrısı olmayan, Allah’ım ve her şeyin Tanrısı olan Allah’la güçlendirdi ve Rabbime ve her şeyin Rabbine sımsıkı sarıldı ve ölmeyen canlılara güvendi ve Tanrı dışında güç ve güç olmadan kötülüğü aradı.
 • Yeryüzünde ve gökte adıyla hiçbir zararı olmayan Allah’ın adıyla, O, işitendir, her şeyi bilendir.
 • Allah’ın yarattığı kötülükten Allah’ın mükemmel sözlerine sığınırım, her şeytandan, önemli ve bir milletin her gözünden Allah’ın kusursuz sözlerine sığınırım.
 • Uyumadan önce ineğin sonu (Resul, Rabbinden kendisine indirilene iman etti …).
 • Hazır olduğunda yedi hurma yedi, bu yüzden ne sihir ne de kıskançlık ona zarar vermez.
 • Ey Tanrım, Ey geniş şefkatli, Ey şifa yurdu, Ey eziyet uyandıran, Ey dua eden, rahmetinden merhamet indir ve her hastalığa, hastalığa ve ızdıraba şifa ver, Ey yaşayan, Ey insanlar, Ey göklerin ve yerin görkemi, Ey en heybet ve şeref, rahmetinle yardım istiyoruz.
 • Tanrı adına, seni her ruhun kötülüğünden veya kıskançlığın gözünden inciten her şeyden daha iyi yapıyorum, Tanrı seni iyileştirsin.
 • Muhammed, İsa, Musa ve İbrahim’in sığındığı Yüce Tanrı’ya sığınırım.
 • Giyen ve dokunan herkesin kötülüğünden ve sihir hizmetkarının ve muhafızın kötülüğünden Yüce Tanrı’ya sığınırım.
 • Şeytanların, askerlerinin ve yardımcılarının kaprislerinden Yüce Tanrı’ya sığınırım.
 • Ve Ebu Davud’un Sünneti’nde Ebu Malik El-Eş’ari’nin yetkisi üzerine rivayet ettik, Allah ondan razı olsun, dedi ki: Res ,lullah, Allah onu korusun ve ona esenlik versin, dedi: Sonra ailesini selamlayın.)

Doaa kendi kendine aşılama, çocuklar, koca ve ev

Kişinin kendisine ağır bir yük olduğunu hissetmemesi veya çok zaman alması için sabah ve akşam zikirinin aynı anda tekrar edilmesi şart değildir ve kendini, çocukları, kocayı ve evi güçlendirmek için dua örnekleri şunları içerir:

 • Aman Tanrım, onu benim için koru, ey dünyaların efendisi, tüm kötülüklerden ve şeytanın kötülüğünden ve onun himayesinden ve bu dünyaya zarar veren her şeyin kötülüğünden.Allah, onu her zaman bu dünyadaki bağım yap ve onu benden uzak tutma ey dünyaların efendisi, tanrı Amin.
 • Ey Tanrım, sen benim Rabbimsin ve ben de kullarından biriyim, senden kocamı benden uzaklaştırmamanı ve beni asla terk etmemeni rica ediyorum, ey alemlerin efendisi, ey tanrım, senden benim ve kocamın hayırlı evlatlarını istiyorum ve bizi her zaman sana itaat et ey Rab, ey merhametli.
 • Aman Tanrım, sana emanet ediyorum kocamın dilini, aklını, kalbini, işitmesini, görme yeteneğini, elini ve bacağını, vajinasını, düşüncesini, ailesini, parasını, geçimini, işini ve bilgisini ve sahip olduğu her şeyi ve etrafındaki her şeyi, Ey Merhametli, öyleyse dürüst hizmetçilerinizin her zaman ve her kötü şeytanın kadınlarından sakladıklarıyla birlikte saklayın. Ve tüm cazibelerden, onlardan görünen ve gizli olan.
 • Aman Tanrım, çocuklarımı benim için koru ve onları gözün kötülüğünden ve kıskançlığın kötülüğünden koru Oh Tanrım, Amin, Ey dünyaların Efendisi.
 • Oh Tanrım, beni zarar görmekten koru ki, her şeye cevap verebilesin Oh, evet, bizi rahatlatan ve evet, En Yüce ve Bir’in en iyisi, Rab’bin en iyisi ve koruyucunun en iyisi.

Ebeveynlere ve çocuklara veda etmek için bir dua

Ebeveynler eskiden çocuklarına Allah’ın koruması ve koruması için birçok dua ederdi, ancak birçok insan yazılı ve hazır duaları tekrarlamak ister ve bunun için ebeveynleri ve çocukları aşağıdakilere emanet etmek için sizler için birçok dua örneği topladık:

 • Ey Tanrım, kocamı bana, evimizi ve çocuklarımızı ver ve aramızda bizi sevdir ve merhamet et ve bizi cinlerin ve insanlığın kötülüklerinden koru ve içlerinden biri bizi ihmal ederse veya bunalırsa onları takip et. Herşey.
 • Kendimi bir ve biricik Tanrı ile korudum, ey Tanrım, beni koru ve benden, ailemden, paramdan, kocamdan ve soyumdan uzak dur, her şeyi yapabilirsin, sen gökleri kasıtlı olmadan yükselten Allah ile güçlendirildin.
 • Yüce Tanrı’da, kötülerin kötülüğünden, tehlikelerin kötülüğünden, hastalıkların kötülüğünden, kıskançlığın kötülüğünden, kötülüklerine dayanamadığım her kötülüğün kötülüğünden, şeytanın ve askerlerinin kötülüğünden ve emirleriyle aldığınız her hayvanın kötülüğünden Yüce Allah korunur, Rabbim doğru bir yoldadır.
 • Tanrıya şükür, aman Tanrım, bu bir bebek, öyleyse onu merhametinin göğsünden iç ve bakımını yap, sonra onu ilahi olan Sidra ağaçlarının meyvelerinden besle ve onu sensiz kimseye bırakma çünkü onu yarattın ve yürüyüşünün yetkisi ve gücünle gösterdin, Senden, Kudretli ve Her Şeyi Bilen dışında tanrı yoktur.
 • Tanrı bizi ve aracının en iyilerini saydı, Rab bizi hizmetkarlardan saydı, Yaradan bizi yaratıktan saydı, Sağlayıcıyı Marzuk’tan saydık, elinde her şeyin krallığını olan ve besleyen ve beslemeyen, yaşar ve yardım etmez ve o kiralıyor, komşu değil.
 • Yeryüzünde ve gökte ismiyle hiçbir şeye zarar vermeyen ve O, Her Şeyi Bilendir, üç kez Allah adına söyleyen, donuklaşıncaya kadar birden bir felaket gelmez ve kim söylerse “üç kez bulanıklaşınca” dedi.

Ayrıca izle: Oruçlu için kahvaltıdan önce dua

Aileyi her türlü zarardan kurtarmak için bir dua

Aileye ve akrabalara yapılan dua zarflarından bazıları sosyal ağ sitelerinde yayınlanabilir ve insanların birbirleriyle yazılı olarak iletişim kurma yollarından biri ve ebeveynleri her türlü zarardan kurtarmak için dua etme biçimleri şunlardır:

 • Aman Tanrım, güzel isimlerinizin sayısı, yeteneğiniz ve kullarınızı bağışlamanızla, kocamı bu dünyadaki tüm günahlarını affetmeniz ve onu tüm kötülüklerden koruyup onu kötülüklerden, günahlardan ve günahlardan uzaklaştırmanız, Doğu’yu Batı’dan ayırdığım için.Allah, ondan başka bir şeyim olmadığını biliyorsun, öyleyse bunda beni kötü veya kötü görmeyin, ey dünyaların efendisi.
 • Kendini gururlu ve güçlü olanlarla güçlendirdi ve Krallığın Efendisine yerleşti ve ölmeyen sonsuz yaşama bel bağladı.
 • Yüce Allah’a inandım, tek başıma, asalet ve zulme inanamadım ve çözülemeyen güvenilir kulpta oturdum ve Allah benim yeterliliğime, Allah’a ve yeterliliğime göre işitendir.
 • Tanrı adına, öfkesinden, cezasından, tapanlarının kötülüğünden ve şeytanların kaprislerinden ve onların iştiraklerinden Tanrı’nın tam sözlerine sığınırım.
 • Moawwithah her sabah ve akşam ve yatma saatinde üç kez ve bir Kursi ayeti
 • Tanrı yeter, O’ndan başka tanrı yoktur, Ona güveniyorum ve O, Büyük Tahtın Efendisidir.

Bir kişiyi başına gelen tüm kötülüklerden kurtarmak için bir dua

Bir Müslümanın fiilen ezbere okuduğu dualar, her türlü kötülüğün sebebi olan şeytanı kendisinden uzak tuttuğu için Müslümanı kötülükten korumaktadır ve duaların tekrarı Müslümanı meleklerle çevrelemektedir.Bir kişiyi başına gelen tüm kötülüklerden korumak için dua örnekleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Rab kullar arasında sayılır, Yaradan yaratıktan sayılır, Benim yeterliliğim Marzuk’un Sağlayıcısıdır, Benim yeterliliğim Marzuk’tandır. Tanrı ama O, ona güveniyorum ve o Büyük Tahtın Efendisidir.
 • Doğruluk veya ahlaksızlık tarafından aşılmayan Tanrı’nın tam sözlerine, yarattığı kötülükten, masum ve erkeksi, gökten inenin kötülüğünden, içinde zayıf olanın kötülüğünden, yeryüzünde buharlaşanın kötülüğünden, ondan çıkan her şeyin kötülüğünden, günün kötülüğünden ve kötülüğün günahından sığınmak istiyorum. İyiyim Rahman.
 • Aman Tanrım, her gözü ve kıskançlığı çıkar, Tanrı her hastalığı ruhtan ve bedenden dağıtır.
 • Her arzulanan şeytanın kötülüğünden ve her inatçı kudretli adamın zulmünden Yüce Allah’a sığınırım.
 • Ey Allah, göklerin Rabbi ve yerin Rabbi, Büyük Arşın Efendisi, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi, sevgi ve çekirdeğin bölünmesi, Tevrat’ın evi, İncil ve Furkan, Sana her şeyin kötülüğünden sığınırım.İlk sensin, yani senden önce hiçbir şey yok ve sen öteki sensin. Üstünüzde bir şey var ve siz bilinçaltısınız, yani sensiz hiçbir şey yok, borcumuzu harcayın ve bizi yoksulluktan kurtarın.

Ayrıca izleyin: Tawjihi’de başarı için yalvarma

Buradan, aile, akraba ve arkadaşlar dahil olmak üzere başkalarına yapılan tüm kötülüklerden ailenin ve sevdiklerinin korunması için birçok dua modelini öğrendik.Bu davetler, Müslümanı meydana gelebilecek her türlü kötülükten koruyan dualar olduğu için sabah ve akşam dua etmeleri için başkalarına gönderilebilir. maruz.