Reklamı kapat
Reklamı kapat
New
New

Ahşap Saksilik Katli Çi̇çekli̇k Saksi Standi

Ahşap çiçeklik merdiven saksıları son yıllarda oldukça talep görmekte, ahsap ciceklik yer olmayan yerlere bitki örtüsü ekleyebilmeleri onları daha küçük zeminler için mükemmel kılmaktadır. Mekana ve istediğimiz zevklere uyum sağlamak için çok güzel tasarımlar ve farklı ebatlar var. Ana şey, merdiven ekicimizin malzemesini nasıl seçeceğimizi bilmektir, böylece tesisimize uyum sağlar, bu nedenle onları seçmeden önce her […]

06 Eylül 2021 - 11:54 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi. A+A-

Ahşap Saksilik  Katli Çi̇çekli̇k Saksi Standi

Ahşap çiçeklik merdiven saksıları son yıllarda oldukça talep görmekte, ahsap ciceklik yer olmayan yerlere bitki örtüsü ekleyebilmeleri onları daha küçük zeminler için mükemmel kılmaktadır. Mekana ve istediğimiz zevklere uyum sağlamak için çok güzel tasarımlar ve farklı ebatlar var.

Ana şey, merdiven ekicimizin malzemesini nasıl seçeceğimizi bilmektir, böylece tesisimize uyum sağlar, bu nedenle onları seçmeden önce her birinin hangi avantaj ve dezavantajları sunduğunu bilmek önemlidir.

Ahşap çiçeklik

Yaprak döken ağaçlar için hem emaye hem de sırsız saksılar kullanabilirsiniz, ancak ağaçta çiçek veya meyve oluşmadıkça çok parlak bir emaye tepsi kullanılmaması tavsiye edilir.

Tencerenin yüksekliği, tabanındaki gövde kalınlığının bir ila iki katı olmalıdır.

Bahçenin yerini seçtikten sonra, sahip olduğunuz alanı ve koyabileceğiniz saksıları iyi ölçün. Sahip olduğumuz alana bağlı olarak piyasada çok çeşitli çözümler bulunduğundan alan sorun değil.

Taşımayı kolaylaştıran saksıları seçin ve bahçemize veya terasımıza palmiye ağaçları veya meyve ağaçları gibi büyük bitkiler koyarsak kolayca hareket ettirebilmek için tekerlekleri takmamıza izin veren saksıları seçmemiz gerekecek.

Temel olarak merdiven ekiciler, dış mekan veya iç mekan ise iki gruba ayrılabilir ve bir grup veya diğeri, sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri olan merdiven ekicilerinin yapıldığı malzemeye göre belirlenecektir. düşünmek. Burada aşağıdaki merdiven veya saksı türlerini dikkate almalıyız: Çiçekler için ahşap saksı standı 

Şimdi size bir tencereyi doğru seçmek için birkaç ipucu anlatacağız ve 

Ahsap ciceklik

Orkideler için en iyi saksı seçimi, sahip olduğunuz orkide türüne veya orkide türlerine bağlı olacaktır, çünkü her orkidenin farklı özellikleri ve ihtiyaçları vardır.

Ancak orkidenizin ne tür veya tür olduğunu anlamanın bir yolu yoksa, satın aldığınızda orkidenizin nasıl bir saksıya sahip olduğunu hatırlayın. Ve orkideyi nakletmeniz gerektiğinde, aynı özelliklere sahip bir saksıda yapmanız gerekecek.

Stabil olması için yeterli ağırlığa sahip olmalı ve ani hareketlere izin vermemelidir. Genellikle çok az ağırlığa sahip oldukları ve bu uygun olmadığı için plastik bir kap tavsiye edilmez.

Evimizi dekore etmek ve en uygun saksı veya saksıyı seçmek için, iç mekan saksıları için herhangi bir malzemenin uygun olduğunu bilmeliyiz, hem cam hem de metal kapları içeren ve evimize çok fazla cazibe veren bir şey, çünkü bir evin içindeki sıcaklıklar her zaman daha istikrarlı ve dengeli.

Öncelikle sahip olduğumuz alanı ve mini bahçemizi yerleştireceğimiz yeri hesaba katmalıyız. Alanın büyük veya küçük olmasına bakılmaksızın, bitkilerimizin olgunlaşması için önemli sayıda saat güneşe ihtiyacı olacağından, tercihen güneye bakan güneşli bir alan seçmeliyiz.

Ahşap saksilik

Saksıların nasıl yapıldığının tesisimizin ömrünü etkilemediğini düşünebiliriz ancak durum hiç de öyle değil, saksıların üretim malzemeleri belirli bir bitkinin yaşam koşullarının bir parçasıdır, bu yüzden bilmek önemlidir. Onları seçmeden önce ve elbette içine koyacağımız bitki türünü dikkate alarak her birinin avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu.

Bitkisiz bir evin ev olduğu, ancak yuva olmadığı her zaman söylenmiştir ve dikkate almamız gereken ilk şey ne tür bitki dikeceğimiz veya yetiştireceğimiz, en iyi saksı nedir, nereye gideceğimizdir. açık havada olacaksa yerleştirin. veya kapalı, …

Bonsai, genellikle Japonya veya Çin’den ithal edilen küçük seramik kaplara ekilmelidir. Japon çömlekçiliği yüksek kalitesiyle bilinir ve oldukça pahalı, zarif, doğal ve sırsızdır, Çin çömlekleri ise genellikle parlak sırlı kaplama ile ucuzdur. Vurgulamaya değer bir istisna, gerçekten nadir ve yüksek değere sahip eski Çin çömleklerininkidir.

Demir ve ferforje kaplar: En dayanıklı seçenektir ve dış mekan için işlem görmüş olarak satın alınırsa, elementlere karşı dayanıklı olmaları gerektiğinden daha pahalı olma eğilimindedirler. Çok ülke ve rustik bir tarz verecekler. Ayrıca bu tip malzeme saksılara dayanıklı ve dekoratif destekler yapmak için kullanılır.

Asılı saksılar: Çok küçük alanlar için ayrıca bir önceki bölümde bahsettiğimiz gibi dekoratif saksı olarak da kullanılabilmesine rağmen, yatırımı düşüktür ve her yer için idealdir, hem balkonlarda veya teraslarda hem de mutfakların kendisinde. .

Taş veya beton kaplar: En ağır kaplardır ve genellikle daha pahalıdırlar ancak en dayanıklı olanlardır, bu nedenle bir şey diğerini telafi eder. Sağlam bir görünüm verirler, bu nedenle bahçeleri süslemek için veya hatta alan sınırlayıcılar için idealdirler, çünkü büyüklerse onları hareket ettirmek neredeyse imkansız olacaktır.

Her türlü malzemeye, boyuta ve şekle uyum sağlayan bitkiler var, ancak söz konusu bitkinin en iyi yaşam koşullarında olması ve o kadar güzel görünmesi için belirli özelliklere sahip bir saksıya ihtiyaç duyanlar var ki tüm bitkilerin kıskançlığı! ! İşte belirli bakıma ihtiyaç duyan bitki örnekleri ve ideal saksıları.

Ahşap çiçeklik katlı standı modelleri

Kil çömlekler: Çok güzeller ve çok vintage bir tarz veriyorlar ama ağır ve çok kırılganlar. Bu tür saksıların en büyük dezavantajı, duvarları gözenekli olduğu için çok çabuk kurudukları için sıcak iklimlerde bulunur. Bir kaktüs veya sulu meyveler seçerseniz, bu saksı şiddetle tavsiye edilir.

Saksı çapı 7-8 cm’den az olmamalıdır ve daha küçük çaplı saksılarda satın alınan bitkiler için saksının değiştirilmesi tavsiye edilir. Saksının en az 12 cm derinliğinde olması tavsiye edilir.

Dikkate alınması gereken ve bize, hem yükselen hem de düşen aşırı sıcaklık anlarında, saksıların orijinal durumlarını ve işlevlerini koruyacaklarını garanti eden bir husus, dona ve güneşten gelen UV ışınlarına dayanıklı bir malzeme seçmektir. Bu bağlamda, hem fiberglas hem de plastik idealdir. Sıcaklık değişimleriyle kırılabilecek metal ve cam kaplardan her zaman kaçınmamız gerekecek. Ahşap Çok Katlı Dekoratif Saksı Standı Çiçekli 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Beton zemine çim ekmek Beton zemine çim ekmek

Uzun Dönemde Beton Zemin Üzerine Çim Döşeme Nasıl Çalışır? 2021 Beton verandanızın sıkıcı görünümünden bıktınız, bu yüzden onu güzel ye...

Bu Kış Bahçenize Bakmak Bu Kış Bahçenize Bakmak

Bahçenizin kış aylarında gelişmesine yardımcı olmak için biraz daha fazla TLC’ye ihtiyacı olacak. Kış aylarında biraz daha fazla ...

Bahçe Bakımında Size Yardımcı Olabilecek 6 Faydalı İpucu Bahçe Bakımında Size Yardımcı Olabilecek...

Bahçıvanlık hakkında konuşurken ne kadar zaman ayırıyorsunuz? Bahçemize hak ettiği bakımı nasıl veririz? Bahçecilik, ama ne yazık ki yo...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Find out About Pastimes Because Of This Short Article Find out About Pastimes B...

As someone that has a lot of activities to do in daily life,...

The Most Effective Mirrorless Cameras Under $500 In 2021 The Most Effective Mirror...

The Canon EOS-1D X Mark II is a top-of-the-line camera reser...

Stroboskopun işlevi nedir? Stroboskopun işlevi nedir...

Strobe olarak da bilinen bir stroboskop , döngüsel olarak ha...

Stroboskop Stroboskop

stroboskop , cismin hareketini incelemek veya dönme hızını v...

Stroboskop nedir ve ne işe yarar Stroboskop nedir ve ne iş...

stroboskop Web sitemizin bu bölümünde size stroboskop, strob...

Dekoratif duvar aynaları Dekoratif duvar aynaları

Dekoratif duvar aynaları – iç mekanda nasıl kullanılır...

Desire To Recognize How Cheat Requirements Operate In Video Games? Look At This Information and facts Desire To Recognize How C...

If you’re a grown-up, you most likely keep in mind tra...

Pembe  yatak odası nasıl dekore edilir Pembe yatak odası nasıl ...

Bebek odası fikirleri: güzel pembe bir yatak odası nasıl dek...

Çocuğun yatak odası tavan dekorasyonu.  27 fikir! Çocuğun yatak odası tavan...

Çocuk odası tavan dekorasyonu! İlham almak için 17 fikir ...

Ahşap Saksilik  Katli Çi̇çekli̇k Saksi Standi Ahşap Saksilik Katli Çi̇...

Ahşap çiçeklik merdiven saksıları son yıllarda oldukça talep...

Dekor
Genel bilgiler HABERLERİ