Ahmed Sayed Zizou nerede çalıyordu?

Şu anda Mısır kulübü Zamalek’in futbolcusu olan oyuncu Ahmed Sayed Zizou, MS 1996’dan bu yana bin dokuz yüz doksan altı yılının Ocak ayının 10’unda doğdu ve stadyumdaki konumu hücum orta sahasının tam ortasındadır ve şu anda yirmi dört yaşında Ahmed Sayed’e ulaşıyor. Zizou yüz yetmiş altı santimetre boyunda, Mısır uyruklu ve yaklaşık yetmiş kilogram ağırlığında ve 27 numaralı Mısır kulübü Zamalek ile birlikte giyiyor.

Ahmed Sayed Zizou, özellikle hücum orta sahasında ve aynı zamanda ikinci hücum hattında olmak üzere birçok oyuncunun özlediği yeteneğe sahip yetenekli oyunculardan biridir, çünkü oyun kuruculuk endüstrisinin merkezinde oynayabildiği için bu pozisyonda iyi oynayabilir ve harikadan daha fazlasını yapabilir.

Ahmed Sayed Zizou’nun futbol kariyeri

  • Ahmed Sayed Zizou, profesyonel kariyerine 2013 yılında Mısır Wadi Degla Kulübü ile başladı ve birçok oyuncunun temsilcisi, başladığı aynı yıl Belçikalı Liers Kulübü’nden bir yetkili onu tanıyıncaya kadar onu takip etti ve Mısır Wadi Degla Kulübü ile Belçika Liers Kulübü arasında görüşmeler yapıldı ve Ahmed çoktan transfer oldu. 2014’te Belçika kulübü Liers adına Sid Zizou.
  • Ahmed Zizou, yetmiş iki maça dahil olduğu ve bu maçlarda mükemmel performans gösterdiği Belçika takımı Liers ile birçok maça katıldı, bu yüzden o zamanki koç Ahmed Sid Zizou’nun becerisine güvendi ve birçok toplantıda ona güvendi, bu maçlarda dört gol attı ve büyük katkıda bulundu. Takım arkadaşları için birçok gol attı ve Belçika kulübü Liers’deki profesyonel dönemi iki bin on üç yıldan iki bin on altı yılına kadar oldu.
  • Ve 2016’nın sonunda, Belçikalı Liers ve Portekiz kulübü Nacional Madeira arasında, oyuncu Ahmed Sayed Zizou’nun hizmetlerini bir yıllığına kiralaması kararlaştırıldı ve o çoktan transfer oldu ve daha sonra tam fırsatı elde edene kadar birçok toplantıya yalnızca birkaç dakika katıldı.
  • Ahmed Sayed Zizou, esas olarak Portekiz kulübü Nacional Madeira’nın resmi kadrosuna katılmaya başladığında, takımla resmi olarak on üç maça katıldığı, sadece iki gol attığı ve birçok golün oluşturulmasına katkıda bulunduğu.
  • Portekiz takımı Nacional Madeira’da Ahmed Sayed Zizou’nun kiralanmasının sona ermesi ve 2017 sezonunun sonunda eski takımı Belçika kulübü Liers’e dönmesinin ardından, 2018 sezonunun başında Portekiz kulübü Moreirense’den teklif aldı ve Ahmed Sid Zizou o kulüpten kendisine yapılan teklifi kabul etti.
  • Yakında, Belçika kulübü teklifi onayladı, oyuncuyu sattı ve finansal olarak bundan faydalandı, bu yüzden Ahmed Sid Zizou’nun, Moreirense’den oyuncunun 2017’den 2019’a kadar bir gol attığı yirmi beş maça katıldığı Portekiz kulübü Moreirense’ye transfer edilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca izle: Youssef Obama, Zamalek oyuncusu

Ahmed Sayed Zizou, Zamalek kulübüne taşındı

2019 yılının Ocak ayındaki kış transferlerinde ise Mısır kulübü Zamalek’ten Ahmed Sayed Zizou’nun hizmetlerini almak ve saflarında oyuncu olmak için teklif geldi. 2019’da Mısırlı Zamalek Ocak’tan itibaren.

Zamalek kulübü, oyun kurucu ve orta saha oyuncusu Ahmed Sayed Zizou’nun imzasını aldı.Oyuncunun Ocak 2019’da başlayıp 2022 Haziranı’nda sona eren üç buçuk sezon Zamalek’e taşınması, oyuncunun isteği ve hizmetlerinin alınması koçun tavsiyeleri arasında yer aldı. Zaman, İsviçreli teknik direktör Stephane Gross.

Anlaşma Mısır kulübü Zamalek’e yaklaşık üç yüz bin dolara mal oldu ve oyuncunun uluslararası kartı kısa sürede alındı, böylece oyuncu Zamalek kulübüne katılıp maçlarda ondan faydalanacak ve hatta Mısır kulübü Zamalek’in uluslararası kartı kısa sürede geldi.

O zamanlar Ahmed Sayed Zizou’nun pazarlama değerinin yaklaşık altı yüz bin sterlin olduğu tahmin ediliyordu çünkü hücum yapan orta sahanın merkezinde ve oyun kurucunun ortasında, sağ kanadın veya sol kanadın ortasında oynamakta iyi olduğu için her yer koçun düşüncesine ve buna olan ihtiyacına bağlı.

Ayrıca izle: Al-Ahly ve Zamalek arasındaki tarihteki en büyük skor

Ahmed Sayed Zizou’nun Zamalek maçlarına katılımı

Zamalek ile 2019/2020 sezonunda bir çok maçta yer alan ve o sezonda yedi gol atan Zizou, 7 golle takımın üçüncü golcüsü, dokuz golle genç forvet Mustafa Mohamed’in arkasında ve Mahmud Alaa takımın gol kralı. O sezon on gol attı.

Ahmed Sayed Zizou, 2019/2020 Mısır Kupası şampiyonası da dahil olmak üzere çeşitli yarışmalara takımla katıldığı için Mısır kulübü Zamalek için yarı finaller için takımla ulaşana kadar önemli oyunculardan biri olarak kabul ediliyor, ancak rüzgarlar gemilerin istemediği şeylerle geliyor ve Zamalek, Talaia El-Geish kulübüne yenilerek kupanın yarı finalinden ayrıldı.

Ayrıca Ahmed Zizou’nun Zamalek ile katkıda bulunduğu ve rol aldığı, dünyada yayılan Corona salgını nedeniyle turnuva tarihinin en uzun sezonu olan CAF Şampiyonlar Ligi 2019/2020 sezonunda da Zamalek Club ile yer aldı. Mısırlı geleneksel rakipleri Al-Ahly Red Genie tarafından yenilmeden önceki final ve tarihindeki dokuzuncu şampiyonluğunu kazandı.

Geçtiğimiz sezon, beyaz takım için çeşitli turnuvalarda en fazla fırsata katılan yirmi dört yaşındaki oyuncu, rakiplerinin önünde 35 şansla diğer tüm oyunculardan daha fazla şans yaratılmasına katkıda bulunurken, ardından takım arkadaşı Mohamed Onajem 34 şansla peşine düştü ve en çok Zizou oldu. Yaratma şansı tüm sezon boyunca 32 asist ve ardından Unagem 30 şansla kaydedildi.

Oyuncu ve yıldız Ahmed Sayed Zizou, çeşitli maçlarda Mısır kulübü Zamalek’in oluşumunda vazgeçilmez oyunculardan biri haline geldi ve Zamalek kulübünün şu anki teknik direktörü olan Portekiz Pacheco, maçlarda resmi kadroda kendisine çok güveniyor.

2020/2021 sezonunda Zamalek ile Mısır Kupası 321 dakika, 4 maçta iki gol attığı 4 maçta yer aldı ve iki gol de attığı üç maçla hazırlık maçına katıldı ve bir maça kadar Mısır Genel Ligi’nde yer aldı ve hiç gol atamadı ve önünde yeni bir mücadele Turda liderler, Perşembe günü akşam saat yediyi geçe Mısır Premier Ligi’nde Piramitler Kulübü ile tanışırken.

Ahmed Sayed Zizou, Mısır milli takımıyla 109 dakika süren 4 maçta gol atamadığı için milli takımın teknik direktörü Kaptan Hossam Al-Badri ve futbol direktörü Kaptan Mohamed Barakat tarafından çağrıldı.

Ayrıca izleyin: Yeni Al Ahly koçu

Son zamanlarda Mısır Al-Ahly Kulübü’nden oyuncunun hizmetlerini almak için bir teklif geldiği ancak Al-Ahly kulübünden görüşmeler reddedildi ve oyuncuya Zamalek Kulübü’nün yenilenmesi teklif edildi ancak Zamalek ile yaptığı sözleşmenin değerini artırmak istiyor, titizliği ve başarı arayışı ile onu bir randevu bekliyor.