Abdominal ultrasonda fetüsün nabzı ne zaman ortaya çıkıyor?

Fetal nabız, annenin fetüsüne güven vermesini sağlayan en önemli şeylerden biridir ve bu anlar, annenin fetüsünün nabzını duyarken hissettiği en mutlu anlardan biridir ve fetüsün nabzının sesini dinleme ve nabzını hesaplama sürecinde birçok cihaz kullanılır, bu da detaylı olarak sunacağız. Bu yazı boyunca nabzı dinlemeyi geciktirebilecek nedenleri açıklayacağımız gibi, bu yazıyı da bizimle takip edin.

Abdominal ultrasonda fetüsün nabzı ne zaman ortaya çıkıyor?

Aşerme nabzını duyma tarihinin tamamen yaralanmanın meydana geldiği tarihe kadar gittiği ve aynı zamanda annenin adet döngüsünün tarihlerine ve düzenli olup olmadığına bağlı olduğu, aşermeye yönelik bazı damarların ve kan kalorilerinin oluştuğu ilk günlerdeki hamilelik olarak söylenebilir. Gelişimi önemli ölçüde ve bu, şu anda bir tüp şeklini almış olan kalbi oluşturur ve bu oluşumun ilk aşamasında bu maddedir.

Bundan sonra, odacıklardan oluşan kalp bölünmeleri ortaya çıkar ve bu, annenin rahminde fetüsün beşinci haftaya gelmesi ile yapılır, bu aşamada kalp atışları yapmaya başlar ve atımlar mevcut ve kalp onları yapsa da duyulmaz ve sonra kalp gelişir. Kalbin her iki kapakçığı oluşana ve kalp bilinen şeklini alana kadar.

Aynı zamanda kanın kalbe girip çıktığı damar ve arterlerden oluşur ve bir süre sonra atım sayısı dakikada 190 atıma ulaşana kadar çarpıcı bir şekilde artar ve bu uyarılar, ikisi arasındaki dönemde karın ultrasonu ile duyulabilir. Altıncı hafta ve ayrıca onuncu hafta.

Bunun nedeni bu dürtülerin ulaştığı hızdır, ancak bu hız uzun sürmeyecek, aksine dakikada 120 ile 160 atış arasında değişen bir hıza ulaşana kadar sakinleşmeye başlayacaktır.

Ayrıca izleyin: Dokuzuncu ayda fetal ölümün belirtileri

Fetal nabız sesi

Fetal kalp atışının sesi, atların yöneticisinin sesine benzetilebilir, çünkü dinlemenin başlangıcında nabız çok hızlıdır ve bu, eğer fetüs normal bir şekilde büyüyorsa, o zaman nabız hızları dakikada 160 atımdan fazla ve 120 atımdan az değildir, bu nedenle atımlar bu sayıyı aşarsa Veya söyledim, bu çocuğun iyi büyümediğinin ve kalbinde bir sorun olduğunun kanıtıdır.

Üçüncü ayda fetal kalp yetmezliği belirtileri

Anne farkına varmadan fetal kalp atışının durması olabilir, çünkü bu durum gebeliğin ilk trimesterinde ortaya çıkarsa, anne bunu hissetmez, bu da annenin fetüsün rahim içindeki ölümünü bilip nabzını durduramamasının nedeni olan devam eden gebelik semptomları hissidir, ancak Doğaldır ki, daha fazla gün geçtikçe, özellikle hamileliğin başlangıcı ile hamileliğin ortası arasındaki geçiş döneminde, annenin gebeliğin çeşitli semptomlarını hissetmeyi bırakması doğaldır.

Bu nedenle, semptomların bir dereceye kadar kaybolduğu, gebelikte en stabil dönem olarak bilinen gebelik ortasına geçiş dönemine bağlı olarak bu semptomların kesilmesi ile fetüsün hayatını kaybetmesi nedeniyle bu semptomların durması arasında bir miktar kafa karışıklığı hissediyorsunuz, ancak buna eşlik edebileceği de açıklığa kavuşturulmalıdır. Buna rağmen bazı durumlarda meydana gelebilecek bazı kanamalar, buna rağmen nabzın durduğunu gösteren bazı semptomları aşağıdakiler dahil olmak üzere açıklayacağız:

  • Anne, hamileliğin başında hissettiği Doha ve baş dönmesi gibi tüm gebelik semptomlarının durduğunu hissediyor.
  • Kusma isteksizliği, mide bulantısı, özellikle sabah kusma.
  • Alt sırttaki ağrı hissi durur.
  • Dokuların yanı sıra bir grup sıvıdan oluşan bir dizi salgının ortaya çıkması.

Kaçırılan düşük

Kaçırılan bir düşük, annenin rahmindeki nostaljinin nabzının kesilmesinin açıklandığı bir süreç olarak tanımlanabilir ve bu süreç, fetüsün daha önce işitilen nabzının aniden durmasıyla fetüsün kaybolduğunu ve öldüğünü büyük ölçüde gösterir. Fetüsün iyi büyüdüğünü.

Ve bu tür kürtaja sessiz kürtaj denir çünkü ceninin rahim içinde ölmesi, fetüs ve plasenta anne herhangi bir zarar veya kanama hissetmeden içeride kalır, vücut onları otomatik olarak dışarı atmaz ve anne hiçbir şey hissetmez. Normal ve iyi bilinen bir düşükle birlikte gelen ağrılardan biri, bu durumda annenin doğum uzmanı jinekoloğunun onayladığı bazı ilaçları alması veya plasenta ve fetal kesesi yok olana kadar ameliyat yapması gerekir.

Ayrıca izleyin: Sol taraflı ağrının hamile bir kadınla ilişkisi ve fetüsün cinsiyeti nedir?

Gecikmiş işitme nabzının nedenleri

Annenin büyümesini kontrol etmek için fetüsün nabzını duyduğu sürenin önemi, kalbinin oluştuğu ve doğru büyüme yolunda olduğu ve nabzın döllenme sürecinin on ikinci haftasında ve gebeliğin tamamlanmasında maksimumda olduğu bilindiğinden, katkıda bulunan bazı sebepler olabilir. Nabzın gecikmeli işitilmesi ve bu nedenler aşağıdaki gibidir:

  • Hamilelik zamanının hesaplanmasındaki hata: Zaman biraz erken olabileceğinden, buna nabız sesi adını verdi ve hamileliğin zamanlamasını hesaplama süreci yanlıştır ve bu en yaygın nedenlerden biridir ve bu nedenle doktor, fetüsün yaşını bilinene kadar kesin olarak bilmek için özel bir cihaz kullanmaya gider. Nabzı duymak için normal zaman.
  • Fetüsün boyutu çok küçükse, bu durumda doktorlar, fetüsün kalp atışını daha iyi görebileceği ve duyabileceği Doppler cihazı adı verilen bir cihaz kullanmaya başvurur.
  • Aşırı kilo: Bu madde fetüs ile abdominal ultrason sistemi arasında bir katmana neden olduğundan, fetüsün kalp atışını dinleme sürecini çok zorlaştırır ve bu durumda doktor nabzın sesini dinlemek için vajinal ultrason kullanır.

Düzensiz kalp atışı

Doktor fetal kalp atışını işitirken bazı değişiklikler fark edebilir ve nabız sabit değildir, nabız normal hızda çalıştığı sürece bu madde korkuya neden olmaz, fetüs hala gelişim aşamasındadır ve fetüsün kalp atış hızının fetüsün aktivitesine ve bazı hareketlere göre değiştiğini fark edebilir. Yürümek veya herhangi bir spor faaliyeti yapmak gibi herhangi bir fiziksel aktivite yaptığında nabzında bir değişiklik yaşayan yetişkin bir kişi.

Ayrıca izleyin: fetal nabız ve seks ile ilişkisi

Bu konu ile fetüsün nabzını abdominal ultrason veya vajinal muadili kullanarak işitmeye ve vajinal ultrason kullanımına başvurma nedenlerine ilişkin çeşitli bilgileri tam olarak sunduğumuz yazımızın bugün sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarız Yüce Allah bu bilgileri sunmayı başarmıştır, Sağlık ve zindeliğin devamını dileriz.