9. Nesil iPad’in 10,5 inç Ekran ve 64 GB Depolama ile 2021 İlkbaharında Gelmesi Bekleniyor


Apple, 2021 baharında piyasaya sürülecek olan 9. nesil bir iPad üzerinde çalışıyor. Gelecek iPad 10.5 inç ekrana sahip ve gücünü bir A13 yongasıyla alacak.

10.5 inçlik bir ekrana sahip olmasına rağmen iPad’in daha ince olması bekleniyor. Şirketin üçüncü nesil iPad Air’den bir kasa ve ön panel kullanmayı planladığı bildiriliyor. Bu, tasarımın büyük ölçüde aynı kalacağı anlamına gelir. Tipik olarak Apple, eski iPad’lerin kasasını yeniden kullanır; örneğin, ilk iPad tasarımı beşinci nesil iPad ve benzeri cihazlarda yeniden kullanıldı. Aynı şeyi birden fazla iPad modeli için yaptılar.

Yine başka bir rapor, dokuzuncu nesil iPad’in önceki modele benzer olacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, bir A13 Bionic çip, 4GB RAM ve daha şık bir tasarım dahil olmak üzere bir dizi başka iyileştirmelerle birlikte gelecek. İlginç bir şekilde Apple, ana düğmeyi korumaya ve Face ID ile takas etmemeye karar verdi.

Apple’ın iPad’i bu kadar çabuk yükseltmeye karar vermesine şaşırdık. Şirket, bu yıl Eylül ayında 8. Nesil iPad’in paketini çıkardı. Bir A12 Biyonik çip ve bir dizi yeni özellik tarafından desteklenmektedir. Ancak, yükseltme hala küçüktü. Apple, giriş seviyesi iPad’i için her yükseltmede küçük değişiklikler getiriyor. Belki de bu, fiyatı kontrol altında tutmak için yapılır.

Aynı rapor, dokuzuncu nesil iPad’in 299 ABD Doları olarak fiyatlandırılacağını da iddia ediyor ve bu da mevcut iPad’den biraz daha düşük. Sonuç olarak, yaklaşan giriş seviyesi iPad, tasarım öğelerini koruyacak ve yükseltilmiş bir A13 Bionic çipi içerecek. Son olarak, iPad temel modelinin mevcut modelde 32GB yerine 64GB dahili depolama sunması bekleniyor.

[via CnBeta]