7 güzel dış cephe çiçekleri

Dış görünümünüzü güzel ve renkli kılmak için güzel bir tırmanma bitkisi yetiştirebilirsiniz. Aslında, doğru çeşidi seçerseniz, size neşeli ve canlı tonlarla güzel çiçek salkımları verecektir. En güzel çiçekli tırmanıcı bitkilerin hangileri olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.dış cephe çiçekleri

tırmanma tesisleri en çok kullanılan türler arasındadır dışını dekore et. Yapıları izin verir evinizin farklı köşelerini güzelleştirinbalkondan terasa bahçeye.Dayanıklı bahçe çiçekleri, Dış Mekan Peyzaj Bitkileri, Bahçe Bitkileri isimleri, Bahçe çiçekleri,

Çiçeklerle tırmanma bitkileri.

Ayrıca, i ile olanları seçerseniz Çiçekler, ayrıca hayranlık duyma fırsatına da sahip olacaksınız. inflorescenz’in güzel kromatik tonlarıdır-dir. Böylelikle dış görünüşünüz neşeli ve renkli olacak. Ama hangi bitkileri seçmeli? Burada sizin için seçtik çiçeklerle en iyi tırmanma bitkileri.

 çoğu yetişkin bitkilerde bulunan sayısız gövde ile ayırt edilen, yaprak dökmeyen bir tırmanma bitkisidir. 5 metreye kadar ulaşabilir.

çiçeklenme dönemi yaz ile sonbahar arasıdır ve tam da bu aylarda hayranlık duymak mümkün. güzel çiçek salkımlarıçan şeklindeki uzun çiçeklerden oluşur.

Genellikle ipEtikler sarıdan maviye değişen açık renktedir, beyaz boğazlı. Keyifini sonuna kadar çıkarmak için tavsiyemiz, onu aydınlık alanlarda yetiştirmekdoğrudan güneş ışığından korurken.

La Bignonia dış cephe çiçekleri

Asya ve Kuzey Amerika’ya özgü olan  adıyla da anılan, muhteşem tırmanma tesisi. Sayesinde’bol yaz çiçeklenmesi, en popülerler arasındadır.

Mümkün herhangi bir toprakta yetiştirmekönemli olan şey yeterli olması organik maddeler bakımından zengin ve süzülmüş. Dayanıklı bir çeşittir. düşük kış sıcaklıklarına bile dayanır. Bununla birlikte, onu donlardan ve soğuk akıntılardan korumak daha iyidir.

Hatırla yazın sık sık sulayınÖte yandan, dinlenme döneminde nadiren yapmak daha iyidir. En yaygın varyasyonlardan biri, balkonları ve terasları süslemek için kullanılan yaprak dökmeyen Bignonia capreolata.

kırmızı çiçekli bitki, Bignonia
dış cephe çiçekleri

Wisteria

Bu Papilionaceae ailesine aittir. Asya ve Kuzey Amerika’ya özgü tırmanma tesisi süs bitkisi olarak hem toprakta hem de saksıda yetiştirilmektedir. Onun yatak son derece titizdir ve şubeleri sayesinde kolayca tırmanabilir En sıcak saatlerde güneş ışınlarından korunmanızı garanti eder.

İlkbaharın sonlarında salkım, pembe ve eflatun çiçekler üretir toplanan dayanıklı ve hoş kokulu kümeler. Kök sistemini tatmin edecek kadar büyük bir tencerede, tkilli ve iyi drene edilmiş erriccio.

L ‘sulama olmalı düzenli, ancak yaz aylarında bol olur. Ek olarak, tavsiye ederiz.güneş ışınlarına maruz kalma.

Wisteria, mor çiçekleri olan bir tırmanma bitkisi.
dış cephe çiçekleri

Bouganville

Üretimi sayesinde güzel renkli çiçekler fuşya, kırmızı veya leylak, başka çok beğenilen ve popüler dağcı çeşitliliği Bouganville. Güneşli bir alana dikilirse, her bahçeyi harika yapacak.

Bununla birlikte, sürekli sulamaya ihtiyaç duymaz. kesin yetiştirme kuralları oluşturmak kolay değil çünkü birçok kez melezlendi. Bunun sonucu şudur: birbirinden çok farklı türler varGenel göstergeler vermek zordur. Aslında bazıları soğuğa kolayca dayanabilirken diğerleri dayanamazdı.

fuşya çiçeklerle tırmanan bitkiler

Yasemin

yasemin evet hepsi birbirinden farklı çok sayıda çeşidi ile ayırt edilir. Avrupa’da en yaygın olanı, Jasminum Officinalisolarak kolayca yetiştirilebilir Tırmanmak.

Onun parfüm kusursuzdur ve ilkbaharda havayı doldurarak salınır. Size tavsiyede bulunuyoruz doğrudan ışığa yerleştirin ve düzenli olarak sulayın. Ilıman iklimi sever ve toprağı her zaman nemli olmalıdır, ancak durgunluktan uzak.

Çarkıfelek

Ayrıca tutku çiçek adı, tırmanma yapısına sahip bu bitki iyi karşılamaktadır. 500 tür yaprak dökmeyen. O kadar hassas ki soğuğa dayanamıyorum.

Durumunda 5 derecenin altındaki sıcaklıklar, bizim tavsiyemiz onu korunaklı bir yere taşımaktır. Düzenli olarak sulanır ve güneş ışığına maruz kalır, sana bir tane verebilecek bol çiçeklenme.

Tırmanan Ortanca

Var olmak farklı ortanca çeşitleriama İtalya’nın en ünlüsü orada Hydrangea Petiolaris e la Hydrangea Seemani. Her ikisi de daha az deneyimli kişiler tarafından bile kolayca yetiştirilebilir.

Ona çiçeklenme oldukça bolama Hydrangea Petiolaris, değişken iklimlere bile kolayca uyum sağlayabilirhem güneşte hem de gölgede iyi yaşamak, Ortanca Seemani daha fazla aydınlatma almayı tercih ediyor. Ancak her ikisi de olabilir sadece yağmur suyuyla su, ancak en azından yaşamın ilk yılına kadar onları daha düzenli sulamanızı tavsiye ederiz.

Onları yapabilirsin duvarlarda büyümek bunlar zarar görmeden, çünkü evet nazikçe dinlenirler ve eve zarar vermezler.

Güzel günlerin gelmesiyle birlikte bitki yetiştirmek istiyorsunuz. Dışınıza neşe katmak için çiçekli sarmaşıklar seçin. Amacınız rengarenk bir bahçe ise, size az önce gösterdiğimiz bitkilerden sadece birini seçebilirsiniz.


Ayrıca bakınız:

Begonvil: Renkli bir bahçe için muhteşem bir tırmanma bitkisi

Begonvil bahçesi.