48 metrekarelik 2 yatak odalı evlerin kat planları

Ev planı , dublex ev planı , tek kat ev projeleri , 2 kat ev projeleri , 2 kat dublex ev projeleri,

Bir ev inşa ederken hepimizin yüksek ve cömert beklentileri olmadığı gibi aynı paraya da sahip değiliz. Belki kentimizin eteklerinde büyük bir arazi parçası istemiyoruz ama merkezde küçük bir arazi parçası tercih ediyoruz, hepsi için, bugün onlara bu büyüleyici şeyi göstermek istiyoruz. 48 metrekarelik 2 yatak odalı ev modeli.

Bu iki yatak odalı ev modeli, 6 m genişliğinde ve 12 m derinliğinde bir arsa için tasarlanmıştır.

Planın düzenini hızlı bir şekilde değerlendirdiğimizde, tüm arazinin inşaatla dolu olmadığını, ancak boş alanların ön ve arka bahçeye ayrıldığını görüyoruz.

48 metrekare 2 yatak odalı ev planları
ev planı , dublex ev planı , tek kat ev projeleri , 2 kat ev projeleri , 2 kat dublex ev projeleri,

Ev arsanın ortasında inşa edilmiş olup, kapalı bir garaj değil, tamamen açık bir meydan olmasına rağmen arabayı ön kısma yerleştirmek için alan bırakmıştır.

Arazinin kalbinde yer alan tüm ortamlar doğal ışık ve havalandırmanın tadını çıkaracak, çünkü açıklıklar cepheye ve karşı cepheye bakacak ve evin komşularla parti duvarlarını paylaşması gereken durumlar için kenarları serbest bırakacak.

Bu modelin odaları 48 metrekare ev Sağ tarafta yer alırlar, ortada tavana yerleştirilecek 45×45 cm’lik tavan penceresi sayesinde aydınlatmalı ve havalandırmalı banyo yapılacaktır.

Mutfak, yemek odası ve oturma odası, binanın sol tarafının tamamını kaplayacak tek bir alanı paylaşacak.

Arka bahçeye mutfaktan erişeceğiz ve orada aile veya arkadaşlarla mangal keyfi yapmak için küçük bir ızgara yapılacak.

Gördüğünüz gibi konforlu ve işlevsel bir ev elde etmek için geniş bir kapalı alana gerek yok, küçük alanlara uyum sağlarsanız 48 metrekarelik bu iki yatak odalı ev modeli sizin için doğru olabilir.