350 metrekarelik ev planı

Bugün, içine yerleştirmek isteyebileceğimiz her şey için yer olan bir ev sunmaya geliyorum. 2 kata yayılmış 350 metrekaredir. Bu ev, daha sonra göreceğimiz gibi, her açıdan harika.

cephe-of-house-350m2

Zemin kat planı

Zemin katta planda görüldüğü gibi oldukça eksiksiz bir salona açılan ana giriş kapımız bulunmaktadır. Demek istediğim, solda oturma odasına, sağda bir koridora ve zemin katın geri kalanına erişim ve bizi üst kata çıkaracak merdivene çıktığı için tamamlandı.

ev-350-m2

Burada sahip olduğumuz ortamların geri kalanı şunlardır: yemek odası (oturma odasının yanında), mutfak, 3 yatak odasına giden koridor, 4 banyo, çamaşır odası ve çift garaj.

Üst kat planı

Üst katta toplam 6 yatak odası olan 3 yatak odası daha göreceğiz ve bu evi geniş aileler için ideal hale getireceğiz.

ev-350-m2-1

Burada ayrıca biri ebeveyn olmak üzere 2 adet banyomuz var, bunu ebeveyn yatak odasına ait olanı olarak değerlendirebiliriz.

Merkezde küçük bir bar ve bir oturma odası ya da çok amaçlı bir oda, hemen hemen terasın yanında, farklı kullanım alanları olan kare bir alan var.

Aile evlerinin bazı ortak özelliklere sahip olduğunu birçok kez tekrar ediyorum. Bu, yalnızca mutfak, yemek odası, oturma odası, garaj (gerekirse) ve banyolar gibi alanları veya ortamları içermediği anlamına gelir. Ailenin yaşamın anlarını evde geçirebilmesi için ortak kullanım alanlarından bir veya birkaçının projeksiyonunu göz önünde bulundurarak biraz daha ileri gider: Çalışmalar, bahçe, aydınlık teraslar, dinlenme odaları ve günlük yemek odası (geleneksel olandan daha küçük ve daha erişilebilir).

350 metrekarelik ev planı 350 m2 ev planı

Tüm bunlar, evimizin sadece çatılı duvarlar olmasını değil, kesinlikle ev diyebileceğimiz bir yer olmasını istiyorsak dikkate almamız gereken hususlardır. Böylelikle özellikle eşimiz, kocamız, çocuklarımız ya da ebeveynlerimiz varsa hep dönmek isteyeceğimiz bir yer olacaktır.

Sizi resimleri görmeye davet etmeme rağmen, bir kenara bıraktığım birçok ayrıntıyla, bu evde yapmak istediğim hızlı inceleme bu.