230 metrekarelik bir evin planları

Bunu turla 230 metrekare ev planı Mimari planı detaylı bir şekilde incelersek çok basit olacaktır. Sizi, çift garajı ve üç geniş yatak odası bulunan tek katlı bu güzel evin detaylarını ve köşelerini tanımaya davet ediyoruz.

Bu evin konsepti moderndir ve sadece cephede değil, çevrelerinin iç düzeninde de görülebilmektedir.

230 metrekarelik ev

Cephe genişliği 18.50 m olduğu için önemli bir cepheye sahip bir mülktür.
Bu güzel ev, ahşap açıklıklara sahip klasik, katmanlı bir cepheye, sırlı pişmiş toprak Fransız kiremitli kırma çatılara sahiptir. Ön tarafta, çevre boyunca uzanan ve farklı köşelerde bulunan tüplerden aşağı inen oluklar sayesinde elde edilen çatıdan su tahliyesini de görebilirsiniz.

Sade gelirseniz, ön bahçe bu güzel eve çok sade bir hava verir, çünkü çimlerin yeşili bize çocukların oynayabileceği güzel bir yer düşündürür.

Daha fazla uzatmadan, sizi bu binanın ana odalarının ne şekilde olduğunu öğrenmeye davet ediyoruz. 230 m2 ev tasarımı.

230 metrekarelik bir evin planları
Sağ tarafta, arkada depozito olacak çift kare garaj ve bunun arkasında arka bahçeye erişimi olan bir çamaşır odası görüyoruz.

Evin ana girişi orta alanda yer alıyor, orada büyük bir gardırop ile tamamen bağımsız bir salon görüyoruz. Giriş salonunu geçtikten sonra sol tarafta geniş açık bir sektöre girerek yemek odası ve aile oturma odası ile bütünleşik, kilerli U şeklinde bir mutfak inşasını planlıyoruz. İkincisinden arka bahçeye erişebiliriz, ayrıca bu alanda büyüleyici bir ahşap pergola olacak.

Bu modern ev tasarımının geri kalan yüzeyi, doğal havalandırmalı üç geniş oda ve iki tam banyo arasında bölünecek. Banyolardan biri jakuzi ve çift lavabo ile daha büyük olacak, diğer banyo biraz daha mütevazı ama aynı derecede işlevsel.

Başlangıçta cephenin 18 m’den fazla ön cepheye sahip olduğundan bahsetmiştik, yapının derinliğinin 17 m’yi aştığını belirtmekte fayda var, bu nedenle konumlandırılması için yeterince büyük bir arsa gerektirecek bir evdir.

230 metrekarelik bu güzel ev tasarımından keyif aldığınızı umuyoruz, daha fazla ev planı öğrenmek için yakında bizi ziyarete gelin.