2021’de Görmeyi Umduğumuz Teknoloji – Geek’i İncele

Eski daktilo ve yeni dizüstü bilgisayar
Nikodash / Shutterstock.com

Review Geek’te, 2020’ye veda etmeye ve asla geriye bakmaya hazırız. 2021’i ve şüphesiz bizim için sakladığı tüm harika araçları ve teknolojik gelişmeleri düşünmekten daha da heyecanlıyız. Aslında, gelecek yıl görmeyi umduğumuz yeni teknolojiyi tartışmak için ekibi bu hafta bir araya getirdik.

Bazılarımızın belirli ürünler ve markalar için büyük umutları var ve zaten bildiğimiz ve sevdiğimiz bir ürünün yeni, daha güçlü bir versiyonunu görmekten heyecan duyacağız. Diğerleri daha çok teknolojinin daha genel yönlerine odaklanıyor ve belirli bir fikir veya aletle başka neler yapılabileceğini görmeyi umuyorlar.

Her iki durumda da, 2021’in bizim için neler beklediğini görmekten heyecan duyuyoruz. Gelin ve herkesin aklındaki yeni teknolojiyi görelim.

Cam Summerson, Genel Yayın Yönetmeni: Hiçbir Şey (ve Her Şey)

Yanında Jabra Elite 85t ve arka planda Nest Hub bulunan yeşil bir Pixel 5
Akıllı telefonlar? Kulaklık mı? Akıllı Ev Teknolojisi? Evet. Cameron Summerson

Bu parçayı yazmaktan bahsetmeye başladığımızda, 2021 için heyecan duyduğum bir şey bulmakta zorlandım. Bir haftadan fazla bir süre sonra ve hala bir kaybım var.

Ama bu heyecanlanacak bir şey olmadığı için değil – bence şu anda teknoloji ile gerçekten iyi bir yerdeyiz. Akıllı ev teknolojisi daha erişilebilir ve daha güçlü hale geldi. Akıllı telefonlar her zamankinden daha iyi. Sadece bir yıl içinde, gerçek kablosuz kulaklık pazarının tamamen değiştiğini gördüm – her fiyat noktasında gerçekten harika seçenekler var. Yeni nesil konsol oyunları artık. M1 Mac’ler zaten mevcut. Çoğu açıdan harika olmayan bir yıl olmasına rağmen 2020, teknoloji için iyi bir yıl oldu.

Yani bu beni tehlikeli bir duruma sokuyor. Elbette, 2021 için yeni teknoloji konusunda heyecanlıyım – sonuçta her zaman heyecanlanacak bir şey var – ama özellikle bir şey düşünemiyorum. Meslektaşım Michael’a bir Chromebook Duet 2 çağrısına katıldım çünkü bu 2020’nin en sevdiğim ürünüydü. Jabra’nın Elite serisi ile ne yaptığını görmek için sabırsızlanıyorum çünkü 85t şu anda piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardır. Ancak bunlar, 2021’de halefleri olmasaydı tamamen sorun olmayacak ürünlerdir (özellikle Jabra için bu olası değildir).

Peki ne için heyecanlıyım? Özel bir şey yok ve genel olarak her şey.

Josh Hendrickson, Haber Lideri: Surface Duo 2 (Plus Fişler ve Pinball)

Masa üstünde bir dizüstü bilgisayarın üstünde Surface Duo
Josh Hendrickson

Review Geek’in Haber Lideri olarak, her zaman yazmak için bir sonraki büyük teknoloji şeyini araştırıyorum. Ve Cam haklı; bazı açılardan, sadece bu dakika gelen pek bir şey yok. CES’de daha fazlasını göreceğiz, ancak şimdilik listem küçük. Birkaç kesinlik var.

Wyze Outdoor Plug’ı dört gözle bekliyorum çünkü tanınmış bir şirketten inanılmaz derecede uygun fiyatlı bir dış mekan akıllı prizi. Arcade1Up’ın bir gün gelecek olan langırt makinesini de bekleyemiyorum.

Ama bir şey geri kalan her şeyin üstünde ve onun hakkında kesinlikle hiçbir şey bilmiyorum – Surface Duo 2. İsmin bu mu olduğunu bile bilmiyorum. Sıcak bir dakika için, 1.300 dolarlık Surface Duo’ya sahip oldum. Vizyona inandığım için soğuk nakit paramı harcadım. Ve evet, tavizler olacağını biliyordum ama kabul ettim. Duo’yu nihayet elime alıp çalıştırdığımda korkunç bir ilk izlenim bıraktı. Ama beni çok etkiledi. İşte olay şu: bu harika bir telefon değil. Cebimde harika bir masaüstü bilgisayar. Çift ekranları sayesinde daha fazla iş yaptım ve hareket halindeyken haberleri gözden geçirmek hiç olmadığı kadar kolaydı.

Sonra USB-C bağlantı noktası bozuldu. Daha doğrusu, etrafındaki plastik muhafaza koptu. Güzel değildi ve 1.300 dolarlık bir telefon için kabul edilebilir değildi. Görünüşe göre Microsoft çok zayıflamaya çalışıyor. Ve bu ince profil arzusu çok fazla taviz vermesine neden oldu: NFC yok, kablosuz şarj yok, su geçirmezlik yok, korkunç bir kamera. Ancak devenin sırtını kıran saman, telefonumu şarj etmek için fişe takmaktan sonra parçalara ayrılan gerçek plastik kasaydı. Ben de Surface Duo’mu iade ettim.

Bu sorunlara rağmen her zaman özlüyorum. Hala Microsoft’un cepte çok görevli bir güç merkezi vizyonuna inanıyorum. Microsoft’un bu yıl ikinci bir Surface Duo ile geleceğini bilmiyorum. Ancak şirket genellikle böyle çalışır. Ve elimden geldiğince ikinci bir tur atmak için zaten para biriktiriyorum.

Michael Crider, İnceleme Editörü: 2. Nesil Lenovo Chromebook Duet

Yapraklı ahşap güverte üzerinde Lenovo IdeaPad Duet
Cameron Summerson

2021’de ikinci nesil bir Lenovo Chromebook Duet görmek istiyorum. Geçen yılki Duet harika, neredeyse mükemmel bir tablet bilgisayar. Ancak biraz daha yüksek bir bütçeyle de olsa, onu daha da iyi bir hale getirmek için yaptığım birkaç ince ayar var. Her şeyden önce: Klavye olmadan kullanırken tablet olarak daha konforlu hale getirmek için onu Surface Go’ya daha çok benzeyen 4: 3 veya 3: 2 en boy oranına genişletin.

Ve klavyeden bahsetmişken, bunu da biraz daha iyi hale getirin – orijinaldeki disket kartı düşük noktasıdır. ThinkPad Fold’da veya eski Pixel C tablette görülen manyetik klavyeye daha yakın bir şey ideal olacaktır. Bir parmak izi kilidi ekledim (Chrome OS henüz yüz taraması yapmadığından) ve belki ekran boyutunu biraz artırabilirim.

Son olarak, USB-C bağlantı noktasındaki monitör çıkışını 1440 × 900’e kilitli tutan her sorunu çözerdim – herhangi bir modern makine en az 1080p desteğine ihtiyaç duyar. Ve 400 $ ‘lık bir fiyat etiketinin altına sığdırmak istiyorum, bu da Lenovo’ya bu malzemeleri ve dahili bileşenleri yükseltmek için yeterli ekstra bütçe sağlıyor.

Andrew Heinzman, Personel Yazar: Ucuz Kablosuz Kulaklıklar ve Kulaklıklar

TaoTronics TT-VH085
Andrew Heinzman

2021’de görmek istediğim belirli bir ürün olmasa da, ucuz kablosuz kulaklıkların ve kulakiçi kulaklıkların geleceği konusunda heyecanlıyım. TaoTronics TT-BH085 kulaklıklar ve Aukey EP-N5 kulaklıkları (şimdilik bir inceleme yazıyorum) gibi 2020’de test ettiğim bazı kulaklıklar, iyi ses kalitesi, etkili ANC ve harika pil ömrünü yönetiyor. 100 doların altında. Sıradan bir insanın, bankayı bozmadan “kaliteli” bir kulaklık alabileceğini bilmek güzel ve bu da Noel alışverişini biraz daha kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, üreticilerin ucuz kablosuz kulaklıklarının ve kulakiçi kulaklıklarının ses kalitesini iyileştirmesini beklemiyorum. Normal insanların ilgilendiği yaşam kalitesi özellikleri olan ANC ve pil ömründe iyileştirmeler göreceğiz, ancak paraları karşılığında en iyi sesi elde etmek isteyenler, çıplak kemik kablolu kulaklıklar satın almaktan daha iyidir.

Suzanne Humphries, Serbest Yazar: Yonga Seti Savaşları

Altın varak dokulu arka planın üstünde Apple M1 çip ve Google Pixel 4a akıllı telefon
Suzanne Humphries, detchana wangkheeree / Shutterstock.com

Söyleyebileceğim kadarıyla 2021’deki en heyecan verici şey yaklaşmakta olan yonga seti savaşları olacak. Apple, M1 MacBook’ları ile birinci taraf yonga setlerinin etkileyici potansiyelini zaten gösterdi. Ve söz konusu MacBook’ların yapısına bakılırsa, daha iyi soğutma, RAM ve optimize edilmiş yazılım olasılığıyla birlikte geleceği kesin olan yalnızca daha fazla gizli potansiyel var.

AMD ayrıca son zamanlarda Intel’i sürekli olarak utandırıyor ve 2021, AMD’nin Zen 3 CPU’ları ve NVIDIA 3000 serisi GPU’larla desteklenen oyun dizüstü bilgisayar pazarında rekabetin patladığını gördüğümüz bir yıl gibi görünüyor. Asus ROG Zephyrus G14, sürücü koltuğundaki bu AMD CPU’larla nelerin mümkün olduğunu gösterdi ve bu temel üzerine inşa etmek, yeni bir taşınabilir güç merkezi dizüstü bilgisayar seviyesi getirmeyi vaat ediyor.

Mobil tarafta, Samsung’un Ocak ayında bir çipte (SoC) yeni bir Exynos sistemi göstermesi bekleniyor. Bu, Galaxy serisini Qualcomm yongalarından uzaklaştırabilir ve Samsung’un mobilin geleceği olarak yoğun bir şekilde yatırım yaptığı gibi görünen daha güçlü katlanabilir cihazların önünü açabilir.

Bu arada, Google’ın Pixel hattına güç sağlamak için birinci taraf bir çip üzerinde çalıştığı söylentileri var ve ben de söylentilerin doğru olduğuna dair parmaklarımı şaklatıyorum. Pixel akıllı telefonlara ilk piyasaya sürüldüklerinden beri sahip oldum, bu nedenle 2021’in Google’ın bir amiral gemisi telefon üreticisi olarak gerçekten rekabet etmeye başladığını gördüğümüz yıl olacağını düşünmek heyecan verici.

Son olarak, Intel ve Qualcomm, yonga üreticileri olarak yıllardır rahat bir şekilde egemen oldular ve söylentilerin ve vaatlerin sadece yarısı doğru olsa bile, bu hala devlerin ciddi bir rekabet içinde olduğu ve bu sadece tüketici için iyi bir şans anlamına geliyor. . Yeni cips yılının şerefine!

Eric Schoon, Serbest Yazar: GMMK Pro’ya Yükseltme

Muhteşem GMMK Pro% 75 düzen klavyesi
Şanlı

GMMK Pro, mekanik klavye topluluğunun yıllardır alıştığı birinci sınıf özelliklerin çoğunu daha büyük bir pazara taşıdığı için türünün ilk örneği olan bir klavyedir. Gördüğünüz gibi, çoğu üst düzey mekanik klavye grup satın alımları yoluyla satılıyor – Kickstarter gibi bir şeye benzer şekilde çalışan bir kitle fonlaması sistemi. Stok her zaman sınırlıdır ve topluluk ne kadar büyüdükçe, bu sadece daha büyük bir sorun haline geliyor. Ancak GMMK Pro sürekli olarak stokta tutulacak, bu nedenle tamamen piyasaya sürüldükten sonra almak sorun olmayacak.

Üstelik GMMK Pro benim ideal klavyem; % 75’lik yerleşim kompakt ama işlevsel, kaliteli malzemelerden yapılmış, yazılım iyi görünüyor ve en önemlisi, hotswappable, yani anahtarları değiştirirken lehimleme gerekmiyor. Mekanik klavyelere girdiğimden beri bu özel özellik kombinasyonuna sahip bir klavye arıyordum ve GMMK Pro aradığım çözüm gibi görünüyor. Kesinlikle gelecek yıl ona yükseltmeyi planlıyorum.

GMMK Pro sadece kendi başına harika bir klavye gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda sadece varlığı mekanik klavye pazarı için olumlu bir işarettir. Hobi gittikçe daha popüler hale geldikçe, GMMK Pro gibi piyasada bulunan seçenekler bir zorunluluktur. Ve Pro türünün ilk örneği olsa da, bunun son olacağına inanmakta zorlanıyorum. Sanırım yıl sonuna kadar, daha fazla şirketin benzer klavyeler sunduğunu göreceğiz, bu da tüketiciler için sadece iyi bir şey olabilir.

Peter Cao, Serbest Yazar: Apple Silicon ve High-End Wireless Headphones

Beyaz tuğla arka plana karşı 16 inç Apple MacBook Pro ve Drop + THX Panda kablosuz kulaklıklar
Suzanne Humphries, Peshkova / Shutterstock.com

Uzun süredir bir Mac kullanıcısı olarak, 2021’de dört gözle beklediğim en büyük şey daha fazla Mac bilgisayarın Apple Silicon’a geçmesi. Şirketin, MacBook Air, Mac Mini ve 13 inç MacBook Pro’daki M1 yongalarıyla neler yapabileceğini zaten gördük. Her üç ürün de bir ton pil yudumlamadan çılgın bir performans sergiliyor. Şahsen ben sadece delice pil ömrüne ve M1 çipine benzer performansa sahip neredeyse sessiz 16 inçlik bir MacBook Pro istiyorum.

Meslektaşım Andrew’un aksine, daha fazla yüksek kaliteli kablosuz kulaklık ve kulaklıkların piyasaya çıktığını görmekten heyecan duyuyorum. Drop + THX Panda gibi kulaklıklar, ses kalitesinden ödün vermeden mükemmel yüksek kaliteli kablosuz kulaklıklar sağlayabileceğinizi kanıtlıyor.

Yelpazenin diğer ucunda, aktif gürültü önleyici (ANC) kulaklıkların ve kulakiçi kulaklıkların teknolojik sınırları zorlamaya devam ettiğini umuyorum. Jabra Elite 85t gibi kulaklıklar ve yeni duyurulan AirPods Max gösterisi gibi kulaklıklar, gerçekten harika bir sesle mükemmel ANC’ye sahip olabileceğinizi umuyor.

Bununla birlikte, harika kulaklıkların ve kulakiçi kulaklıkların fiyatlarının düşmeye devam edeceğini umuyorum. Bir ses cihazı meraklısı olarak, bankayı bozmadan daha fazla insanın daha iyi ses deneyimi yaşamasını istiyorum.

Son Söz…

İşte orada var. Birinci sınıf kulaklıklar ve yonga setlerinden langırt makinelerine ve katlanabilir mobil cihazlara kadar hepimizin 2021’de dört gözle bekleyeceğimiz tonlarca alet ve güzellik var. Umarım, gelecek yıl da görmeyi dört gözle beklediğiniz bazı teknolojiler vardır.