iPhone 12 Pro Max rear glass

2021 iPhone 13 Seri Üretimi Ertelenmeyecek


iPhone 12 Pro Max arka cam

Salgın nedeniyle bu yıl iPhone 12 serisinin lansmanında yaşanan gecikmeye rağmen analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 13 serisini normal zaman dilimine göre piyasaya süreceğine inanıyor.

Analist ayrıca, iPhone 13 serisinin 2021 yılında seri üretiminin Apple’ın Covid öncesi zaman dilimine göre başlayacağını kaydetti. Bu, iPhone 13 serisinin Eylül sonunda satışa çıkmadan önce Haziran sonu veya Temmuz ayında seri üretime girmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu yıl salgın nedeniyle iPhone 12 serisinin seri üretimi birkaç hafta ertelendi ve cihazlar normalden bir ay sonra piyasaya sürüldü.

Kuo ayrıca, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisine olan talebin güçlü olduğunu ve bunun geniş açılı kamera lensi sıkıntısına yol açtığını ve bu nedenle nakliye sürelerinin uzamasına yol açtığını iddia etti. Ayrıca, iPhone 12 Pro talebinin beklenenden güçlü olduğunu, ancak talebin 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren biraz azalacağını söyledi. Bu, daha az A serisi yonga üretmesi gerekeceğinden TSMC’nin kapasite kullanımında bir düşüşe yol açacaktır. .

Yılın son çeyreği, Apple için genellikle en yoğun sezondur ve neredeyse tüm ürünleri yüksek talep görmektedir. İPhone 12 serisinin salgına rağmen yetersiz kalmasının nedeni de budur.

Bizim Almamız

İPhone 13 serisinin seri üretimi normal zaman dilimine göre olurken, Apple’ın gelecek yıl eylül ayında yeni iPhone’ları açıklayıp çıkarmayacağı henüz belli değil. Bunu yapmak, iPhone 12 serisinin yalnızca yaklaşık 10 aylık bir kabuk ömrüne sahip olacağı anlamına gelir.